News

Książę Filip nie żyje. Pałac Buckingham wydał komunikat

Książę Filip nie żyje. Pałac Buckingham wydał komunikat

Fot. Instagram.com/theroyalfamily

Nie żyje książę Filip. Miał 99 lat. Pałac Buckingham wydał komunikat, którym potwierdził śmierć męża królowej Elżbiety II.

Krzysztof Krawczyk – ostatnia wola. W taki sposób chciał być pochowany >>

Książę Filip nie żyje

Cały świat obiegła wiadomość o śmierci księcia Filipa. Przykrą informację ogłoszono m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych @theroyalfamily.

Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości, księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie. (…) – czytamy.

Książę Filip był najdłużej żyjącym małżonkiem władcy w historii imperium brytyjskiego, a także najstarszym współmałżonkiem kiedykolwiek panującego monarchy brytyjskiego. 10 czerwca 2021 roku obchodziłby 100. urodziny.

W lutym 2021 roku mąż Elżbiety II trafił do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie, ale jego hospitalizacja nie była związana z COVID-19.

1 marca monarcha został przeniesiony do innej placówki – szpitala Bartholomew's, w którym miał pozostać przez kilka dni. Według informacji przekazywanych przez rzecznika rodziny królewskiej, czuł się dobrze i reagował na leczenie. Wkrótce książę wyszedł ze szpitala – podaje Gala.pl.

Zawodnik MMA nie żyje. Patryk Nowak miał 31 lat >>

Prawdopodobnie pogrzeb księcia Filipa będzie miał charakter wojskowy, a nie państwowy.  Maż królowej Elżbiety II ma spocząć we Frogmore Gardens.

W Wielkiej Brytanii i krajach wspólnoty obowiązuje żałoba narodowa, a flagi zostaną opuszczone do połowy masztu.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.