Reklama
placeholder
News

Księżna Diana: jedno z jej ulubionych ubrań trafi na aukcję. Kosztowało niewiele

Księżna Diana: jedno z jej ulubionych ubrań trafi na aukcję. Kosztowało niewiele

fot. wikimediacommons/

Reklama
Reklama
placeholder

Księżna Diana, matka księcia Williama i księcia Harry'ego, nadal budzi ogromne zainteresowanie i sympatię, mimo że mija już 26 lat od jej tragicznej śmierci. Była niezwykle popularna i uwielbiana przez wiele osób na całym świecie. Zyskała przydomek Królowej Ludzkich Serc ze względu na swoją empatię, zaangażowanie społeczne i bliskość z ludźmi. Do dzisiaj wielu fanów Diany nie może pogodzić się z jej przedwczesną śmiercią w wypadku samochodowym. Dlatego aukcje, na których czasami pojawiają się przedmioty należące do niej, cieszą się dużym zainteresowaniem.

1500 prywatnych rzeczy Freddiego Mercury'ego trafi na aukcję. Co można kupić? >>

Księżna Diana - ulubiony sweter, aukcja

Niedawno dom aukcyjny Sotheby's ogłosił, że wkrótce będzie można wylicytować ulubiony sweter Księżnej Diany. Jest on czerwony i pokryty wizerunkami białych owiec, a jednak najbardziej rzuca się w oczy jedna czarna owca umieszczona z przodu. Księżna publicznie nosiła ten sweter dwukrotnie. Po raz pierwszy w 1981 roku, podczas meczu polo księcia Karola, a następnie dwa lata później z tej samej okazji. Pojawiały się spekulacje, że przez noszenie tego swetra z czarną owcą, Diana chciała podkreślić swoje poczucie obcości w Pałacu.

Spotify zerwał kontrakt z Meghan Markle? Jej głos miał być… dogrywany >>

Pierwotnie ten wyjątkowy element garderoby kosztował 80 dolarów i został zaprojektowany przez markę Warm & Wonderful. W roku 1981 Królowa Ludzkich Serc uszkodziła pulower, więc pracownicy Pałacu Buckingham zwrócili się do marki z prośbą o naprawę lub wymianę na nowy. Firma wysłała Dianie nowy egzemplarz, jednak zapomniała o odesłanym przez nią uszkodzonym swetrze. Niedawno, podczas sprzątania strychu, współwłaścicielki marki odnalazły go w doskonałym stanie po prawie 40 latach. Postanowiły wystawić go na aukcję. Licytacja rozpocznie się 31 sierpnia, w rocznicę śmierci Księżnej Diany i potrwa do 7 września 2023 roku. Oczekuje się, że to kultowe ubranie może zostać wylicytowane za 80 000 dolarów.

Podoba Wam się sweter Diany?

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama