Reklama
placeholder
News

Spotify zerwał kontrakt z Meghan Markle? Jej głos miał być… dogrywany

Spotify zerwał kontrakt z Meghan Markle? Jej głos miał być… dogrywany

fot. youtube.com/@etcanada

Reklama
Reklama
placeholder

Książę Harry i Meghan Markle zakończyli współpracę ze Spotify. Ich firma produkująca podcasty Archewell Audio oraz gigant streamingowy postanowili rozwiązać kontrakt. W związku z tym w sieci pojawiło się wiele doniesień na temat problemów podczas współpracy – zarówno ze strony Sussexów, jak i kierownictwa Spotify.

Harry i Meghan Markle rozwiodą się? Nie świętowali rocznicy ślubu >>

Podcast Meghan Markle – problemy 

Nie jest wiadome, ile odcinków podcastu miała przygotować księżna Sussex. Gdy Spotify ogłosił nawiązanie współpracy z Archewell Audio mowa była o wieloletnim, ekskluzywnym partnerstwie. W sierpniu 2022 roku można było usłyszeć pierwsze odcinki podcastu Archetypy. Meghan Markle przeprowadzała wywiady z takimi osobistościami jak Serena Williams czy Mariah Carey. W czasie swoich rozmów skupiała się na tym, co w dzisiejszych czasach hamuje kobiety.

Nastolatek, który zginął w łodzi podwodnej Titan, wcale nie chciał nią płynąć. Zrobił to na Dzień Ojca >>

Ostatni spośród 13 odcinków został wyemitowany w listopadzie 2022 roku. Pojawiły się doniesienia, jakoby brak dalszej aktywności Meghan Markle miały być jednym z problemów tej współpracy. Żona księcia Harry’ego od tamtej pory nie nagrała nowych odcinków, nie wiadomo, by zaczęła jakiekolwiek prace nad kolejnymi sezonami.

To jednak nie jest największa spośród kontrowersji. Liczne źródła donoszą, jakoby Meghan nie przeprowadzała wywiadów osobiście. Mieli to za nią robić jej pracownicy, a jej głos miał być dogrywany i dodawany na etapie montażu. Plotki te zostały poniekąd potwierdzone przez jedną z osób pracujących przy produkcji Archetypów, ale nie do końca. Andy Scott na Twitterze napisał:

Czasami producenci przeprowadzali wywiady, ale nigdy te główne. Nigdy nie montowaliśmy jej [Meghan, przyp. red.] pytań do wywiadów, które przeprowadzali producenci.

 

 

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Bill Simmons, szef Spotify do spraw innowacji i monetyzacji podcastów po zakończeniu współpracy z Sussexami nazwał ich w swoim podcaście (The Bill Simmons Podcast) „naciągaczami” (ang. gritters).

Współpraca celebrytów ze Spotify 

Z drugiej jednak strony pojawiają się informacje o trudnościach ze strony firmy streamingowej. Wcześniej ze Spotify pożegnali się między innymi Barack i Michelle Obama, inni celebryci mieli wskazywać na brak elastyczności.

Zmiany kadrowe w Spotify pociągnęły za sobą zmianę podejścia – wcześniejsi dyrektorzy uważali, że należy budować markę w oparciu o znane nazwiska i wielkie kontrakty. Dyrektor generalny, Daniel Ek, stwierdził niedawno, że firma zdecydowanie przepłacała za podcasty. Kontrakt z Sussexami miał opiewać na 20 milionów dolarów, jednak Meghan i Harry nie otrzymają pełnego honorarium ze względu na niewywiązanie się z umowy.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama