News

Karol III darzy księżniczkę Charlotte szczególną sympatią? Sprawdźcie, co szykuje wnuczce

Karol III darzy księżniczkę Charlotte szczególną sympatią? Sprawdźcie, co szykuje wnuczce

fot. instagram.com/theroyalfamily

W brytyjskich mediach pojawiły się spekulacje, że księżniczka Charlotte ma otrzymać wyjątkowy prezent od dziadka – króla Karola III. Eksperci zakładali wcześniej, że trafi on w ręce najmłodszego syna Elżbiety II, czyli księcia Edwarda. Ta decyzja została jednak wstrzymana.

Król Karol III: jest oficjalna data koronacji >>

Księżniczka Charlotte – tytuł od Karola III

W związku ze wstrzymaniem nadania tytułu księcia Edynburga księciu Edwardowi, pojawiły się spekulacje, że Karol III zdecyduje się obdarować nim swoją wnuczkę, księżniczkę Charlotte. 

Jak ujawnił informator gazety The Mail on Sunday, decyzja o przyznaniu tytułu księżnej Edynburga księżniczce Charlotte byłaby z jednej strony uczczeniem pamięci zmarłej we wrześniu królowej Elżbiety II, jak również uhonorowaniem linii sukcesji. Jak tłumaczył, to konstytucyjnie znaczące, by księżniczka miała odpowiedni tytuł, w razie gdyby miała w przyszłości wstąpić na tron.

Karol III zainspirował się… Cristiano Ronaldo? Sami zobaczcie, że to łudzące podobieństwo >>

Księżniczka Charlotte – która jest w kolejce do tronu?

Księżniczka Charlotte obecnie jest trzecia w kolejce do tronu – po swoim ojcu, księciu Williamie i starszym bracie, księciu George'u. Jej miejsce w linii sukcesji nie obniży się do czasu, gdy książę George nie doczeka się potomstwa. Zgodnie z nowymi zasadami sukcesji, księżniczka Charlotte jest pierwszą kobietą w brytyjskiej rodzinie królewskiej, która nie musiała ustąpić miejsca w linii sukcesji młodszemu bratu. 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.