Reklama
placeholder
News

Katowice centrum mody! Co będzie się działo na KTW Fashion Week 2019?

Katowice centrum mody! Co będzie się działo na KTW Fashion Week 2019?

fot. materiały prasowe

Reklama
Reklama
placeholder

W dniach 10-13 października 2019 roku w Katowicach odbędzie się 3. edycja KTW Fashion Week. Impreza otrzymała hasło przewodnie „Mentors & New Gen. now”.

Tegoroczna edycje wydarzenia odbywającego się w Fabryce Porcelany ponownie będzie wspierać młode talenty i pokazywać kolekcje topowych polskich projektantów. Będzie też dużo wykładów i spotkań z ciekawymi gośćmi z Polski i nie tylko. Wyłącznym partnerem - Szkołą Mody podczas KTW FW będzie włoska Polimoda - uczelnia znana na całym świecie - która ufunduje nagrodę w postaci miesięcznego kursu z zarządzania marką we Florencji dla najlepszego ich zdaniem młodego, polskiego projektanta.

Tak wyglądała suknia ślubna Hailey Bieber! [ZDJĘCIA] >> 

Pomysłodawca wydarzenia (Rafał Wyszyński) i dyrektor kreatywna KTW Fashion Week (Anna Puślecka) chcą, aby na wszystkich płaszczyznach wydarzenia wybrzmiało to, czym obecnie żyje świat mody i w jakim kierunku zmierza: ekologia, zrównoważona moda, nowe technologie, jakość, rzemiosło i wzajemne czerpanie z wizji świata różnych pokoleń. Bardziej niż pokazywanie ubrań na wybiegu liczy się dziś wypowiedź artystyczna. 

Gościem specjalnym KTW FW będzie Arianna Casadei, która jest trzecim pokoleniem kierującym światowym imperium produkującym luksusowe buty. Podczas KTW Fashion Week zobaczymy w sumie prawie 30 pokazów mody.

KTW Fashion Week 2019 - pokazy

Ogromną niespodzianką podczas tego wydarzeniem będzie pokaz Tomasza Ossolińskiego. Projektant  znany jest z szycia na miarę, a obecnie rozwija nieco profil marki i rusza z nową linią „ready to wear” (gotowe do noszenia) i tę właśnie linię, złożoną z sylwetek damskich i męskich, pokaże premierowo podczas KTW FW na zakończenie pokazów - 12 października 2019, tuż po 22.00. 

Polak dostał ZŁOTY PRZYCISK w norweskim Mam Talent za polski rap! >>

Poza ubraniami od Ossolińskiego obejrzymy również pokazy takich projektantów jak MMC Studio, Julia Fusiecka, Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak (Bizuu), Maciej Zień, Agnieszka Maciejak czy Marta Banaszek. 

Młode pokolenie będzie reprezentować Darya Wierzbicka, Piotr Popiołek, Mateusz Jarmuła, Adrian Krupa, Duet Rad, Kamil Wesołowski, Nina Sakowska, Falarz, Marlena Czak, Jan Chodorowicz, Karolina Siarkowicz, wspomniana wcześniej Julia Fusiecka czy Pilawski. 

Piątkowe pokazy zakończy wyjątkowe wydarzenie – pierwszy w Polsce pokaz Haute Couture! Będzie to historia powojennej, francuskiej mody i oryginalne eksponaty z lat 50. i 60. (Dior, YSL, Chanel, Paco Rabanne, Therry Mugler i inni) z kolekcji Adama Leja, znanego w Europie polskiego kolekcjonera Haute Couture. Ten wyjątkowy pokaz wystylizuje Anna Męczyńska. Wszystkie pokazy zostaną wyreżyserowane przez Waldka Szymkowiaka, który pracuje głównie za granicą i ma na swoim koncie współpracę ze światowymi domami mody takimi jak GUCCI, Chloe czy Prada. 

Sandra Kubicka i Joanna Opozda kłócą się o psa. Na Instagramie >>

KTW Fashion Week 2019 – plan dniowy, wykłady

W czwartek 10 października KTW FW rozpocznie oficjalnie promocja książki „Paragrafy Mody”. Piątkowy blok wykładów będzie dedykowany młodym projektantom oraz wszystkim pasjonatom mody i rozpocznie go wystąpienie Kasi Wosiek z Showroomu - „Fashion e-commerce - czyli jak ugryźć sprzedaż online w Polsce”.

Dalsza część bloku będzie należeć do redakcji ELLE – Marcina Świderka, Marty Kowalskiej i Karoliny Limbach, którzy podczas panelu przybliżą tajniki współpracy projektantów z redakcjami, przygotowywania informacji prasowych czy kampanii. Dyskusja będzie przebiegać pod hasłem „Błędy popełniane przez projektantów na pierwszym etapie ich kariery. Jak ich uniknąć?”.

Podczas trzeciego dnia KTW Fashion Week swoje wykłady będą mieć włoscy eksperci, których ubiegłoroczne wystąpienia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem: 

Alberto Campagnolo (niezależny konsultant z zakresu zarządzania marką mody, pracował m.in. jako dyrektor marketingu w marce Armani Casa)

temat: „Rzemiosło i New Gen. - rodzący się mariaż”

Tiziana Tini (digital specialist, pracowała dla Luisaviaroma czy Ferragamo)

temat: „Kiedy New Gen. staje się Mentorem - czy nowe technologie i ich zastosowanie są obecnie polem bitwy dla tych pokoleń?”

Zwieńczeniem bloku wykładów będzie wystąpienie wyjątkowego gościa, wykładowcy i kierownika wydziału projektowania florenckiej Polimody i byłego dyrektora kreatywnego Ferragamo - Massimiliano Giornettiego

temat: „Rola wykładowców w multidyscyplinarnej szkole mody. Jak szkolić projektantów jutra w obliczu dynamicznie zmieniającego się świata mody”

Joanna Krupa zrobi reality show ze swoim dzieckiem! Znamy szczegóły >>

KTW FW 2019 – spotkanie z Anetą Kręglicką

Niedzielne przedpołudnie będzie dedykowana specjalnemu gościowi z Polski – Anecie Kręglickiej, Miss World 1989 i ambasadorce wielu prestiżowych marek i projektów. Tematem rozmowy będzie siła osobowości i to co się za nią kryje: charakter, charyzma, styl i wybory. Spotkanie autorskie z Anetą przewidziane jest na niedzielę 13 października na godzinę 11.00.

Z kim widzimy się w Katowicach?


 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama