News

Festiwale tylko dla zaszczepionych: kultowy zespół mówi 'nie'

Festiwale tylko dla zaszczepionych: kultowy zespół mówi 'nie'

fot. pixabay.com

Festiwale i koncerty tylko dla zaszczepionych? Kultowy zespół jest przeciwny takiemu rozwiązaniu.

Przypomnijmy, że „wyłącznie dla osób zaszczepionych” zostanie zorganizowany Fest Festival 2021, a jakiś czas później pojawiły się informacje, że tylko zaszczepieni przeciw COVID-19 wezmą udział w Pol'and Rock Festival. 

Fest Festival 2021 'wyłącznie dla osób zaszczepionych'. Jest oświadczenie >> 

Od 4 czerwca 2021 roku ponownie mogą być organizowane koncerty na otwartym powietrzu. Tego typu imprezy muszą odbywać się przy zachowaniu reżimu sanitarnego, który przewiduje m.in. udział nie więcej niż 250 osób. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Oświadczenie Kult 

Na „pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych” zareagował zespół Kult. Grupa wydała oświadczenie na Facebooku, w którym czytamy, że „nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni”.

Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ – dodano, porównując organizację festiwali i koncertów wyłącznie dla osób zaszczepionych do ideologii opartej na segregacji rasowej.

Po wpisie zespołu Kazika Staszewskiego pojawiło się wiele głosów popierających, jak i negujących taką postawę. Stanowisko Kult skomentował Jurek Owsiak.

Wracają koncerty w Polsce! Kiedy i na jakich zasadach? >> 

Jerzy Owsiak o oświadczeniu Kultu

Brawo Kult! (…) Słusznie się Kult wk***a na zasady, które na takie koncerty pozwalają  - według nas wystarczyłyby szybkie testy na koronawirusa. My tak planowaliśmy trzy miesiące temu, kiedy żadne koncerty w grę nie wchodziły. Słusznie myśleliśmy, że mogą  zostać wprowadzone nowe zasady, więc nie traciliśmy czasu przygotowując nasz festiwal. No i zmiany przyszły, więc zadaliśmy pytanie naszej publiczności- czy koncert dla wszystkich beż żadnych warunków, czyli festiwal dla 250 osób, czy festiwal dla dla 20 tysięcy gości z obowiązującymi zasadami typu szczepienia? (…) Dlatego bez picu piszę teraz BRAWO KULT! Może Wasz apel wpłynie na system i coś jeszcze w sprawie się dobrego wydarzy, i coś odpuści! (…) Zasada organizowania koncertów dla ludzi zaszczepionych otworzyła nam furtkę. Planowaliśmy koncert dla 5 000 uczestników, co już było bardzo śmiałym posunięciem. Teraz możemy zaprosić na Lotnisko Makowice-Płoty 20 000 osób, którym możemy zagwarantować wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznej zabawy. W momencie, gdy zgonie z obowiązującymi - czy nam się to podoba czy nie - zasadami, koncerty  można organizować tylko na obszarze zamkniętym, my jesteśmy w stanie zorganizować nasz festiwal. Zgadzam się z Wami, że tak być nie powinno. Przepis mówi jednak jasno, a my chcemy Wam dać namiastkę normalności i pracę dla ciężko doświadczonej branży muzycznej – napisał prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.