News

Łukasz Jakóbiak rezygnuje z programu. Jednym z powodów jest coming out

Łukasz Jakóbiak rezygnuje z programu. Jednym z powodów jest coming out

Fot. Instagram.com/20m2

Łukasz Jakóbiak rezygnuje z programu 20m2, który prowadził od ponad ośmiu lat. Z jego wpisu na Instagramie wynika, że decyzję podjął m.in. z powodu coming outu.

Łukasz Jakóbiak ujawnił swoją orientację. „Chcę być wolny” >> 

Koniec 20m2. Łukasz Jakóbiak pożegnał się z programem 

Łukasz Jakóbiak od 2012 roku na swoim kanale na YouTube prowadził talk-show 20m2 (wcześniej 20m2 Łukasza). Jego gośćmi były m.in. gwiazdy show-biznesu, sportu, kultury i sztuki. Prawie wszystkie odcinki były nagrywane za pomocą smartfonów w kawalerce dziennikarza. Łącznie zrealizowano ponad 350 odcinków, a kanał 20m2 subskrybuje ponad 400 tysięcy widzów.

23 lipca 2020 roku Łukasz Jakóbiak ogłosił koniec programu 20m2. 37-latek opublikował post na Instagramie, w którym napisał, że wpływ na jego decyzję miał m.in. coming out, którego dokonał w marcu 2020 roku.

Kochani! Pragnę podziękować Wam z całych sił za wspólnie przeżyty, piękny czas. Ponad 8 lat programu, gości, zdarzeń, komentarzy, ale przede wszystkim odkrywania siebie. Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakończeniem "20m2", ale dopiero zdarzenia z 21 marca, pomogły mi w podjęciu decyzji. Doświadczyłem tego dnia najwspanialszego jak do tej pory, uczucia spokoju. Poczułem najgłębsze, a przede wszystkim bardzo klarowne uczucie miłości. Spotkałem wtedy najprawdziwszego siebie i usłyszałem, że będę się realizować przez tworzenie przestrzeni, w której inni również będą mogli poczuć miłość. Jest to również jeden z powodów, dla których zakończyłem realizację swojego programu. (…) Na zakończenie programu przygotowałem dla Was też 3 przepiękne, ostatnie już, wywiady. (…)  – napisał.

Qczaj opowiedział o swoim partnerze. Wzruszające wyznanie >>

W dalszej części wpisu Łukasz Jakóbiak zdradził czym będzie zajmował się teraz. Dziennikarz poprowadzi online autorskie warsztaty „Święty Spokój”, które rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 2 września 2020 roku.

(…) Nie będę niczego uczył. Nie jestem nauczycielem. Będę jedynie stwarzał odpowiednie warunki, prowadził Was do ciszy, odpoczynku od myśli. Będziemy rozmawiali i będę pozwalał sobie być w tej przestrzeni razem z Wami. Bycie tam uzdrawia. Rozluźnia napięcia i obawy. Pokażę Ci jak to jest być sobą. Wystarczy, że jesteś. Dziękuję Wam bardzo, czas iść dalej, czas na więcej jasności! Ł – czytamy.

Oficjalne pożegnanie z programem 20m2 pojawiło się też na kanale YouTube Łukasza Jakóbiaka.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kochani! Pragnę podziękować Wam z całych sił za wspólnie przeżyty, piękny czas. Ponad 8 lat programu, gości, zdarzeń, komentarzy, ale przede wszystkim odkrywania siebie. Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakończeniem 20m2, ale dopiero zdarzenia z 21 marca, pomogły mi w podjęciu decyzji. Doświadczyłem tego dnia najwspanialszego jak do tej pory, uczucia spokoju. Poczułem najgłębsze, a przede wszystkim bardzo klarowne uczucie miłości. Spotkałem wtedy najprawdziwszego siebie i usłyszałem, że będę się realizować przez tworzenie przestrzeni, w której inni również będą mogli poczuć miłość. Jest to również jeden z powodów, dla których zakończyłem realizację swojego programu. To najpiękniejszy stan, w jakim byłem. To jak powrót do domu. To jak przytulenie się do kogoś bliskiego i poczucie się bezpiecznie. W tym stanie nie martwisz się o przyszłość, ufasz, że wszystko jest (i będzie) dobrze. W tym stanie nie rozpamiętujesz przeszłości. Tutaj muzyka smakuje intensywniej. Wszystko jest piękniejsze. Otrzymujesz życia jakby więcej, a życie jest to samo, tylko Ty się zmieniasz. Chciałbym zabrać w to miejsce tak dużo osób, jak to tylko będzie możliwe. W związku z tym przenoszę całą swoją aktywność na autorskie warsztaty „Święty Spokój”, na chwilę obecną online, a ich początek już 24 sierpnia. Jeżeli rezonuje z Tobą to co napisałem, zapisz się na warsztaty na jakobiakvod.pl. Nie będę niczego uczył. Nie jestem nauczycielem. Będę jedynie stwarzał odpowiednie warunki, prowadził Was do ciszy, odpoczynku od myśli. Będziemy rozmawiali i będę pozwalał sobie być w tej przestrzeni razem z Wami. Bycie tam uzdrawia. Rozluźnia napięcia i obawy. Pokażę Ci jak to jest być sobą. Wystarczy, że jesteś. Na zakończenie programu przygotowałem dla Was też 3 przepiękne, ostatnie już, wywiady. Zobaczyć je możecie już teraz na jakobiakvod.pl. Każda z tych rozmów pozwala poczuć się lepiej. Kontemplacja nad tym o czym mówią goście, może uwolnić nas od utożsamiania się ze zmartwieniami tak, aby poczuć święty spokój. Koniecznie dajcie znać jak je zobaczycie! Oficjalne pożegnanie opublikowałem właśnie na YT! Link w bio! Dziękuję Wam bardzo, czas iść dalej, czas na więcej jasności! Ł.

Post udostępniony przez Łukasz Jakóbiak (@20m2)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mam dla Was KONKURS w ramach, którego wybiorę 2 osoby. Jedna otrzyma dostęp do mojego wykładu inspiracyjnego w którym opowiadam historie pokazujące, że często możemy więcej niż się nam wydaje, a także opisuje mój plan na to, jak radzić sobie z trudnymi chwilami i przybliżam temat mojej perspektywy duchowości. Wykład został zarejestrowany pod koniec zeszłego roku i był jednym z moich najlepszych wystąpień. Wykład ten nie był nigdzie wcześniej dostępny, a teraz znajduje się w sklepie www.jakobiakvod.pl. Druga osoba otrzyma dostęp do autorskiej medytacji prowadzonej, która również jest w sklepie, a która pozwala spojrzeć na nasze życie z perspektywy ostatnich dni i zadać sobie istotne pytania. Zadanie konkursowe: pozostawcie w komentarzu opis, czym jest dla Was miłość? Laureaci otrzymają ode mnie informację w komentarzu i wiadomość na facebooku lub instagramie dnia 6.05. Zgłoszenia do 5.05. Sądzę, że odpowiedzi mogą być miłą lekturą❤️

Post udostępniony przez Łukasz Jakóbiak (@20m2)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miłość do samego siebie. Zawsze myślałem, że skoro nie mówię o sobie źle, nie mam o sobie złego zdania, to jest to ok. To nie jest miłość. To jest obojętność. Miłość to jest dla mnie wtedy, kiedy czuję ekscytację❤️ No i tu zaczyna się pewna fajna sprawa. Tłumaczyli mi to, ale to jak wytłumaczyć zapach słowami. Nie czułem. Kiedy człowiek zaczyna kochać siebie, czuć tę ekscytację. Chodzi i się uśmiecha. To jak zakochanie się w drugiej osobie, no i wiesz, że będzie do końca życia obok Ciebie. Jest najbliżej Ciebie. Nikt bliżej być nie może. Wie o Tobie wszystko. Wie najlepiej co w Twojej głowie. Wie co dla Ciebie dobre, a co złe. Wie jak Ciebie zachwycić. Patrzy na Ciebie jak nikt inny... a Ty chodzisz i się uśmiechasz. Ludzie myślą, że coś wziąłeś. To jest proces. Jak z drugą połówką. To wymaga czasu. Lepszego poznania. Zaobserwowania wyjątkowości. Docenienia. Przytulenia. Zadbania. Szacunku. Spędzenia czasu tylko ze sobą. Takiego wyjątkowego. To wymaga wybaczenia sobie tego co się zrobiło. To wymaga cierpliwości, jeżeli czegoś się jeszcze o sobie nie wie. No i potem, kiedy już się kocha siebie, to zaczyna się w mgnieniu oka kochać świat. Tym samym okiem patrzysz na to co Cię otacza i szalejesz. No jak nie oszaleć jak we wszystkim widzisz piękno? Czujesz to i słyszysz. Nie ma dla Ciebie znaczenia czy znasz czy nie, czy homo czy hetero, nie ma znaczenia... zaczynasz kochać drugiego człowieka bez względu na to. Im mniej oczywiste, tym dla mnie więcej magii. Jak kochasz siebie, to zakochujesz się w ludziach, sytuacjach, muzyce... matko jaki to odlot🥰 Wiesz, że ja to Ty, a Ty to ja, ale jak to? No tak... kiedyś też nie rozumiałem, ale to się dzieje, tak jest❤️ To za darmo, nie w sklepie, nie od kogoś, nie na czerwonych dywanach. To od siebie samego. ...a no i to się wzięło u mnie z piwnicy. Tej o której mówi @ewelinastepnicka❤️ Tej zabrudzonej. Ja w niej byłem. Nie do końca wszedłem tam sam. Zamknięto mnie. Tym bardziej nie wiedziałem co się dzieje. Było ciemno i klucza szukałem latami. Kiedy szukałem za szybko, omijałem miejsca w których mógł być. Zacząłem dokładniej. Na kolanach. Bolało. Uderzałem o ściany. Znalazłem... Kocham Cię.

Post udostępniony przez Łukasz Jakóbiak (@20m2)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj