Reklama
placeholder
News

Maffashion i Maciej Musiał z wyrokiem za 'reklamowanie alkoholu'. Jaka kara ich czeka?

Maffashion i Maciej Musiał z wyrokiem za 'reklamowanie alkoholu'. Jaka kara ich czeka?

fot. instagram.com/maffashion_official/ fot. instagram.com/maciejmusial_official/

Reklama
Reklama
placeholder

Maffashion oraz Maciej Musiał usłyszeli zarzut za reklamowanie napojów wysokoprocentowych w mediach społecznościowych latem w 2021 oraz 2022 roku. Oboje wzięli sobie za cel prezentowanie na swoich instagramowych profilach włoskiego piwa, choć aktor "promował" również szkocką whisky. Jaka kara czeka celebrytów?

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami o promowanie alkoholu? Sprawa w prokuraturze >>

Maffashion i Maciej Musiał usłyszeli wyrok za "reklamowanie alkoholu"

Za naruszenie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi gwiazdom groziła kara grzywny w wysokości od 10 do nawet 500 tysięcy złotych. Sprawa jest dosyć niecodzienna, ponieważ zgodnie z ową ustawą zabrania się działania reklamowego w zakresie "mocnych" alkoholi, ale nie piwa. Istnieje szereg rygorystycznych zasad co do przedstawiania tego napoju, ale prawo nie zakazuje np. reklamowania piwa w internecie.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, Julia Kuczyńska, znana jako Maffashion, jest zobowiązana zapłacić 10 tysięcy grzywny. Maciej Musiał, prawdopodobnie z uwagi na to, że przedstawiał na swoim profilu na Instagramie dwa trunki, poniesie koszt 15 tysięcy złotych grzywny. Dodatkowo na influencerach spoczywa obowiązek opłacenia w pełni kosztów procesu sądowego.
 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama