Reklama
placeholder
News

Magda Gessler pozwała Janusza Palikota za słynny filmik z ich spotkania. To nie wszystko

Magda Gessler pozwała Janusza Palikota za słynny filmik z ich spotkania. To nie wszystko

fot. instagram.com/magdagessler_official / fot. instagram.com/januszpalikot

Reklama
Reklama
placeholder

Na początku 2024 roku Janusz Palikot opublikował w mediach społecznościowych nagranie z udziałem Magdy Gessler. Na wideo restauratorka wykonuje wulgarny gest, śmieje się w głos i używa niecenzuralnych słów. Wkrótce potem okazało się, że ujawnione nagranie miało za zadanie promować książkę biznesmena pod tytułem Kulisy Biznes-Show, czyli jak wydałem 220 mln.

Magda Gessler przerywa milczenie. Wydała oświadczenie dotyczące afery z Palikotem >>

Magda Gessler pozywa Palikota. Obszernie to skomentował

Wkrótce po publikacji słynnego nagrania Magda Gessler opublikowała oświadczenie, w którym zarzuciła Palikotowi między innymi to, że ten jest jej winien pieniądze. Teraz biznesmen odniósł się do całej sprawy. Janusz Palikot poinformował, że restauratorka oraz Jan Śpiewak, polityk i aktywista mocno działający przeciwko promocji alkoholu w przestrzeni publicznej, go pozwali. Jan Śpiewak złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa jeszcze z początkiem stycznia. Magda Gessler natomiast miała pozwać byłego polityka na przestrzeni ostatnich dni za opublikowanie nagrania z prywatnego spotkania oraz za promocję alkoholu. Dodatkowo na InstaStories na profilu Janusza Palikota możemy przeczytać:

Sławne już spotkanie z Magdą z lutego 2022 r. (gdzie powstał filmik z tubą Wódki Palikot) miało charakter stricte biznesowy, a nie prywatny. Dziwne to spotkanie „prywatne”, przy którym siedzi kilkoro naszych współpracowników, a Magda z radością pozuje do nagrania. Po co to robi? Czy tylko ja widzę, że Magda macha na filmiku świeżo podpisaną ze mną umową (zresztą z wysokimi i bardzo dobrymi dla niej warunkami)? Umowa ta określała warunki publikacji m.in. takiego filmiku. Magda, upublicznij proszę tę umowę. Przypomnę, że chodzi o umowę podpisaną przez nas 22 lutego 2022 r. Czy może spółka o nazwie „Magda Gessler spółką z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa” to jednak nie jest Twoja spółka, Magdo?

Rozumiem, że wymyślona historia o „prywatnym” spotkaniu lepiej się sprzedaje, ale może i Magda i jej sztab zamiast szerzyć kłamstwa, powinni sięgnąć do sedna sprawy? Czyli jednak zachowania i wulgaryzmów ze strony Magdy? Przecież i Magda i ja nie byliśmy tam sami – oboje przyprowadziliśmy kilkoro współpracowników, którzy mogą obiektywnie wyjaśnić, jaka była prawda. 

Powszechnie wiadomo, że zmagam się z problemami płynnościowymi moich firm. Nie uciekam, nie chowam głowy w piasek, robię co w mojej mocy, aby wyjść z kryzysu zgodnie z prawem. Codziennie ponoszę konsekwencje problemów, w których znalazła się grupa moich firm – moralnie, prywatnie i prawnie. I sytuacja jest obiektywnie trudna, bo takie są prawa rynku. Nikomu jej nie życzę. Ale są pewne granice absurdu. Magda zaczęła rozpowszechniać historię, że ja Janusz Palikot wiszę jej jakieś pieniądze. Gdy pojawiło się to w oświadczeniu jej samej, nawet nie reagowałem, bo nie miałem na to po prostu czasu. Ale lepszego momentu pewnie nie będzie, więc wyjaśniam, że ja Magdzie Gessler nie wiszę żadnych pieniędzy. Sporo zapłaciliśmy jej za współpracę reklamową, ale nie mam osobiście żadnych zobowiązań wobec Magdy. 

Powiem więcej – dziwi mnie fakt, że Magda podnosi takie tematy, kiedy w ogólnodostępnym KRS nie składa od wielu lat sprawozdań finansowych chociaż KRS już kilka razy ją do tego zmuszał. O pismach komornika zajmujących udziały Magdy a dostępnych w KRS nawet nie wspominam. 

Tak jak w sytuacji z Rzecznikiem Finansowym tak i tutaj nie godzę się, że ktoś wycierał sobie twarz nazwiskiem Palikot – bo jestem w kryzysie. O ile Magda zrobiła to po prostu w kłamliwy sposób w mediach społecznościowych to postanowiłem to traktować na luzie – mimo tego, że nie było tam grama prawdy. Ale jak się już kłamstwo próbuje przed Sądem udowadniać – to trudno nie podjąć jakiejś reakcji. Zgromadziliśmy rzetelny i obszerny materiał dowodowy i dlatego poprosiłem prawników z kancelarii Kulpa Kozak, aby odpowiedzieć na pomówienia Magdy pozwem. Domagam się od Magdy przeprosin za jej kłamliwe oświadczenie z końca stycznia.

Reasumując — Magda Gessler pozwała Janusza Palikota, a Janusz Palikot zamierza pozwać Magdę Gessler za pomówienia. Co wyniknie z tej przepychanki?

fot. instagram.com/januszpalikot

fot. instagram.com/januszpalikot

fot. instagram.com/januszpalikot

fot. instagram.com/januszpalikot

fot. instagram.com/januszpalikot

fot. instagram.com/januszpalikot

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama