Reklama
placeholder
News

Magik - to już 23. rocznica śmierci. Raper zginął tragicznie 26.12.2000

Magik - to już 23. rocznica śmierci. Raper zginął tragicznie 26.12.2000

fot. instagram.com/pfk_paktofonika/

Reklama
Reklama
placeholder

Mijają 23 lata od śmierci Magika. Jeden z najlepszych polskich raperów zginął tragicznie. Co się stało 26 grudnia 2000 roku?

Magik: imię i nazwisko, data urodzenia, zespoły

Prawdziwe imię i nazwisko Magika to Piotr Łuszcz. Urodził się 18 marca 1978 roku w Jeleniej Górze. Mężczyzna nie tylko był świetnym raperem, ale także autorem tekstów i producentem.

Przez cztery lata (1994-1998) był członkiem zespołu Kaliber 44. Magik odszedł z grupy, a powodem miały być konflikty na tle artystycznym.

Póżniej Magik z Fokusem (Wojciech Alszer) oraz Rahimem (Sebastian Salbert) założył nowy zespół - Paktofonikę. Ich pierwsza płyta była wynikiem długiej pracy i miała swoją premierę 18 grudnia 2000 roku. Krążek nosi tytuł Kinematografia.

Magik popełnił samobójstwo osiem dni po wydaniu płyty. Zespół nie zdążył zagrać wspólnie ani jednego koncertu, który promowałby Kinematografię.

Niedziele handlowe 2024. Kiedy zrobimy zakupy? >>

Magik: przyczyna śmierci

W godzinach porannych 26 grudnia 2000 roku Magik popełnił samobójstwo. Mężczyzna skoczył z okna swojego pokoju, który znajdował się na 9. piętrze bloku. Mieszkał wtedy w Bogucicach, jednej z katowickich dzielnic.

Raper w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Lekarzom nie udało się go uratować. Magik zmarł o godzinie 6.45. Miał 22 lata.

Do dzisiaj nie jest wiadoma prawdziwa przyczyna śmierci Łuszcza. Istnieje kilka teorii, jednak żadna nie została potwierdzona. Członkowie Paktofoniki uważają, że raper nie chciał zostać powołany do wojska i robił wszystko, żeby tam nie trafić. Wielokrotnie próbował udowodnić, że jego stan zdrowia psychicznego jest nieodpowiedni.

Te związki rozpadły się w 2023 roku. Które pary nie przetrwały? >>

Raper Wujek Samo Zło, który znał się z Magikiem prywatnie, przyznał, że raper miał problem z używkami.

Mi się wydaje, że tu był bardziej problem w uzależnieniu od amfetaminy niż od jointów. Alkohol też mocno wleciał w pewnym momencie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z ostatnich miesięcy życia Magika. Twarz bardzo wychudzona, czarno pod oczami (…) powiedział w programie The Tic Talk Show, cytowanym przez glamrap.pl

Niestety, ale prawdopodobnie nie poznamy wszystkich powodów, dla których Magik odebrał sobie życie. 

Piotr Łuszcz miał żonę Justynę oraz syna Filipa. Chłopak poszedł w ślady swojego ojca, możecie go znać pod pseudonimem fejzJSTM.

Na podstawie historii Magika powstał film Jesteś Bogiem, który miał swoją premierę w 2011 roku. Opowiada o życiu Łuszcza od założenia Paktofoniki aż do samobójczej śmierci.

Jesteście fanami twórczości Piotra Łuszcza?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama