News

Najpiękniejszy dom na świecie jest w Polsce! Robi wrażenie? [ZDJĘCIA]

Najpiękniejszy dom na świecie jest w Polsce! Robi wrażenie? [ZDJĘCIA]

fot. YouTube.com/BXBstudio

Najpiękniejszy dom na świecie znajduje się w Polsce! Tylko zobaczcie jak wygląda. Chcielibyście tam zamieszkać?

Friz i Ekipa – Twoje 5 minut to program dla przyszłych influencerów. Do wygrania kontrakt >>

Najpiękniejszy dom świata. Gdzie jest?

Małopolska Chata Podcieniowa, która znajduje się pod Krakowem, wygrała konkurs Global Architecture & Design Awards 2021 w kategorii prywatna rezydencja.

Forma Małopolskiej Chaty Podcieniowej została zainspirowana tradycyjną architekturą regionu. Twórcy połączyli ją z nowoczesnością i sprawili, że natura jest integralną częścią Małopolskiej Chaty Podcieniowej.

Projektując ten dom, dostosowaliśmy się do zapisów planu miejscowego, który pozwalał na budowę jedynie domu parterowego z poddaszem dwuspadowym. Pomimo restrykcyjnych zapisów, udało nam się wykreować ciekawą strukturę budynku. Twórczo wykorzystaliśmy topografię widokowej działki i wydzieliliśmy aż pięć różnych poziomów, prawnie mieszczących się w definicji obiektu dwukondygnacyjnego – cytuje ich wypowiedź portal styl.interia.pl.

Blanka Lipińska pokazała sypialnię. Internauci porównują ją do grobowca >> 

Najpiękniejszy dom świata – jak wygląda?

Cały parter rezydencji został wykończony patynującym i starzejącym się drewnem. Na poddaszu znajduje się widokowa sypialnia i dwupoziomowy gabinet.

Małopolska Chata Podcieniowa ma 362 metry kwadratowe i powstała z myślą o czteroosobowej rodzinie. Wbrew pozorom koszt domu nie był bardzo duży realizacja mieściła się w „średniej krajowej”.

Małopolska Chata Podcieniowa została doceniona już kilka razy, m.in. przez Izbę Architektów.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.