News

Ile Mata zarobił na współpracy z McDonald's?

Ile Mata zarobił na współpracy z McDonald's?

fot. Youtube.com/McDonald's Polska

Ile Mata zarobił z McDonald’s? Mówi się, że za tę współpracę Michał Matczak dostał zawrotną sumę!

Mata w McDonald's tylko dlatego, że odmówił inny raper? Są nowe fakty >> 

Mata – McDonald's. Od kiedy i jaka cena? 

Zestaw Maty w McDonald’s jest dostępny dopiero od 18 października 2021 roku, a już miał przynieść sieci fast foodów ogromne pieniądze.

Przypomnijmy, że limitowany „Zestaw Matczaka” to potrójny cheeseburger (Potrójny Ch33sburger), średnie frytki i Vanilla Matcha Latte (Matchak Latte). Trzeba za niego zapłacić 18 złotych.

Mata to pierwszy polski artysta, który "przejął Maka". Do tej pory markę firmowały takie gwiazdy jak Travis Scott, J Balvin, BTS oraz Michael Jordan.

Mata i McDonald’s – ile zarobił?

Z wyliczeń agencji monitorującej media wynika, że ekwiwalent reklamowy z tych dwóch dni wyniósł ponad 23 mln zł, czyli tyle McDonald’s musiałby zapłacić, gdyby chciał kupić reklamę we wszystkich mediach, które wspomniały o ich współpracy z raperem – podaje portal innpoland.pl.

Zestaw Maty w McDonald's: cena, kalorie, naklejki, skład, opinie >>

Ile trafiło na konto Maty? Wynagrodzenie rapera mierzone jest w milionach.

Szacuję, że wynagrodzenie liczy minimum sześć zer, ponieważ artyści tego kalibru nie przyjmują zbyt wielu współprac, a ekskluzywność w zakresie utożsamiania ich z marką podlega dodatkowej wycenie. Trudno jednak określić dokładną kwotę, bo nie wiemy, na jaki okres planowana jest kampania oraz jaki jest pełen zakres wykorzystania wizerunku Maty – mówiła Olivia Drost ze Spotlight Agency.

Eksperci przywołują Travisa Scotta, który na współpracy z McDonald’s zarobił ponad 20 milionów dolarów. 5 milionów pochodziło tylko ze sprzedaży zestawów.

Mata w McDonald's to nie tylko specjalny zestaw. Wypuścił też własny merch >> 

Mata w McDonald’s – kolekcja ubrań

Mata nie tylko wystąpił w kampanii reklamowej McDonald’s i ma tam swój zestaw. Powstał też merch, który jest połączeniem estetyki rapera i McDonald’s.

Kolekcję ubrań (bluzy, koszulka z długim rękawem, kamizelka i t-shirty) będzie można wygrać w ramach konkursu, który ma wystartować jeszcze w październiku 2021 roku. Przewiduje się, że fakt, że merchu nie można kupić, przyniesie McDonald’s i Macie jeszcze większe zyski.

Mata: koncert w Warszawie - transmisja online. Kiedy i gdzie oglądać? >>

Zestaw Maty – do kiedy w McDonald’s?

Zestaw Maty w McDonald’s ma być dostępny do 21 listopada 2021 roku.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MATA (@33mata)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.