News

Mata na prezydenta w 2040? Zdradza plany, wspomina Andrzeja Dudę i zapowiada ostatnią płytę

Mata na prezydenta w 2040? Zdradza plany, wspomina Andrzeja Dudę i zapowiada ostatnią płytę

fot. YouTube.com/Mata

Mata zostanie prezydentem? Michał Matczak zrobił performance #MATA2040, w którym ogłosił, że chce być prezydentem Polski.

Mata komentuje zatrzymanie przez policję. Zapowiedział też walkę o depenalizację marihuany >> 

Filmik, który 13 lipca trafił na YouTube, jest stylizowany na konferencję prasową. W wideo Michał Matczak nawiązał do zatrzymania go przez policję za posiadanie marihuany oraz do koncertu nad Wisłą, na którym interweniowała policja.

Obywatele, obywatelki, osoby obywatelskie. Zwracam się do was nie tylko jak Mata. Zwracam się do Was jako Michał. (…) Zwracam się do Was jako Polak i zwracam się do Was jako Polska.

Jak zapewne mogliście odczytać z mediów publicznych, grozi mi do jedenastu lat pozbawienia wolności. 3 za posiadanie 1,5 grama marihuany (…) oraz 8 za śpiewanie na drewnianej łódce w stronę ludzi na kamiennych schodach – zaczął Michał Matczak.

Raper wymienia w swoim przemówieniu m.in. Zbigniewa Ziobrę i prosi, żeby fani nie pisali #FREEMATA, ale #MATA2040.

Mata: Patoprohibicja nawiązuje do zatrzymania rapera >> 

Mata prezydentem Polski? Ogłosił kampanię

Już teraz oficjalnie rozpoczynam moją kampanię na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2040 roku. Już teraz, bo młodzi ludzie często przewyższają kompetencjami starszą generację. Podam przykład: ja już teraz znam cztery języki, a Andrzej Duda tylko dwa, z czego jeden wątpliwie.

Mata podtrzymuje, że chce depenalizacji marihuany. W swoim wideo powiedział, że przeznacza milion złotych na serię startupów, do których o dofinansowanie może się ubiegać każdy poniżej 25. roku życia.

Kolejnym ruchem pod publikę, jako kandydata na urząd Prezydenta RP, jest przekazanie 420 tysięcy na rzecz fundacji 420. Z tych pieniędzy powstanie płyta fundacji, zostaną opłacone badania opinii publicznej na temat idei fundacji, ale przede wszystkim, zostaną opłacone kampanie edukacyjne na temat marihuany. (…) Przeznaczam drugie 420 tysięcy na organizację MONAR – zapowiedział Mata.

Pamiętajcie, żeby uważać z używkami, bo mogą Was zmieść z planszy – podkreślił raper.

Mata Tour: trasa koncertowa ogłoszona. Miasta, bilety >>

Przez prawie dwadzieścia lat mojej kampanii wyborczej chcę dorosnąć w pełni jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. Do tego czasu wydam trzydzieści trzy płyty, ostatnią w trzydziestym trzecim roku, a następnie poświęcę 7 lat na studia wyższe i praktyki zawodowe po to, żeby zdobyć ważne na tym stanowisku kompetencje – dodał.

Mata – koncerty, trasa koncertowa

Na koniec Mata zaprosił na trasę koncertową, na której mają być zbierane podpisy pod dokumentem poparcia jego prezydentury.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.