News

Matty Cash zdobył obywatelstwo by grać w polskiej reprezentacji. Co o nim wiemy?

Matty Cash zdobył obywatelstwo by grać w polskiej reprezentacji. Co o nim wiemy?

fot. youtube: Po Gwizdku

Wśród członków polskiej drużyny piłki nożnej, który pojechali na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze znalazł się angielsko - polski Matthew Stuart Cash, znany jako Matty Cash.  Co warto o nim wiedzieć?

Mundial 2022 - kiedy otwarcie i pierwsze mecze mistrzostw w Katarze? >>

Matty Cash - obywatelstwo, pochodzenie

Matty Cash spędził w Anglii całe swoje życie. Mimo to ma zarówno angielskie, jak i polskie obywatelstwo, które oficjalnie otrzymał 26 października 2021 roku. Syn angielskiego piłkarza, Stuarta Casha, oraz Barbary Tomaszewskiej miał do niego prawo z racji tego, że jego dziadek, Ryszard Tomaszewski, urodzili się w Polsce. W 1940 roku mężczyzna został zmuszony przez Rosjan do wyjazdu ze Stanisławowa na Syberię. W 1942 roku rodzina została uwolniona w wyniku układu Sikorski-Majski, po czym w 1948 roku wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam dziadek Matty Casha poznał jego babcię, Janinę, po czym na świat przyszła mama piłkarza.

Matty Cash - wiek

Matty Cash urodził się 7 sierpnia 1997 roku w bytyjskim mieście Slough. W 2022 roku skończył 25 lat. 

Katar: Ghanim Al-Muftah – kim jest niepełnosprawny youtuber, który został ambasadorem mundialu 2022? >>

Matty Cash - partnerka

Pod koniec 2021 roku zagraniczne media poinformowały, że Matty Cash rozstał się ze swoją partnerką, Kady McDermott, znaną z brytyjskiej edycji programu Love Island. Nie wiadomo, czy piłkarz obecnie z kimś się spotyka. 

Matty Cash - gdzie gra?

Matty Cash od 2020 roku gra w angielskim klubie Aston Villa. Podobnie jak w polskiej reprezentacji, tam również jest prawym obrońcą. Swoją karierę rozpoczął w 2010 roku w angielskim klubie Wycombe Wanderers. Później grał również w drużynach FAB Academy, Dagenham & Redbridge i Nottingham Forest.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.