News

Próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty PRZEZ INTERNET! Jest decyzja

Próbna matura 2020 i egzamin ósmoklasisty PRZEZ INTERNET! Jest decyzja

Wikimedia Commons/Marcin Otorowski

Próbna matura i egzamin ósmoklasisty 2020 odbędą się przez internet! Jest decyzja w tej sprawie.

Powtarzanie klasy przez koronawirusa? Dorota Zawadzka jest na tak >>  

Z powodu pandemii koronawirusa polski rząd zdecydował m.in. o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach i na uczelniach wyższych. Na początku placówki edukacyjne miały być zamknięte do 25 marca, jednak niedawno ogłoszono, że przerwa zostaje wydłużona przynajmniej do Wielkanocy (12 kwietnia). To oznacza, że uczniowie wrócą do szkolnych ławek najwcześniej we wtorek 14 kwietnia 2020 roku.

Próbne matury i egzamin ósmoklasisty 2020  przez internet

Jak podaje m.in. serwis Fakty Interia, powołujący się na informacje reportera RMF. FM, „Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że pod koniec marca Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadzi przez internet próbne egzaminy ósmoklasisty. W takim samym trybie mają się też odbyć próbne matury”.

Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania – czytamy na portalu, który cytuje wypowiedź rzecznik MEN Anny Ostrowskiej.

Koronawirus: szkoły zamknięte do Wielkanocy!  >>

Ostrowska miała zaznaczyć, że właściwe egzaminy nie zostaną przeprowadzone online, a próbne testy mają być „okazją do ćwiczeń dla uczniów”.

Próbne testy dla uczniów kończących szkołę podstawową mają odbyć się w dniach 30 marca-1 kwietnia, a próbne matury 2-8 kwietnia.

Przypominamy, że na razie rząd nie podjął decyzji o zmianie terminów właściwych egzaminów ósmoklasisty i matur. Egzaminy na koniec szkoły podstawowej ruszają 21 kwietnia, a egzaminy dojrzałości – 4 maja.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.