Reklama
placeholder
News

Met Gala 2024: temat przewodni już znany. Jak zinterpretują go gwiazdy?

Met Gala 2024: temat przewodni już znany. Jak zinterpretują go gwiazdy?

fot. YouTube/Harper's Bazaar UK/

Reklama
Reklama
placeholder

Met Gala 2024 - wybrano temat przewodni kreacji. Za kilka miesięcy odbędzie się kolejna odsłona wydarzenia, które odbywa się co roku w pierwszy poniedziałek maja i przyciąga gwiazdy jak magnes. Ta prestiżowa impreza jest najlepszą po Halloween, karnawałach i balach maskowych okazją na zabłyśnięcie w niecodziennym, tematycznym stroju. Sławne osobistości licznie przybywają na - najczęściej czerwony - dywan, by dumnie pozować przed ekipą zawodowych fotografów. Czym będą się inspirować przy doborze stroju w 2024 roku?

Met Gala 2023: najlepsze stylizacje gwiazd. Kto pojawił się na imprezie? >>

Met Gala 2024: temat przewodni wybrany

Temat przewodni na Met Galę 2024, która odbędzie się 6 maja, to "Sleeping Beauties: Reawakening Fashion", czyli w tłumaczeniu polskim "Śpiące królewny: przebudzenie mody". Kurator Costume Institute, Andrew Bolton, zapowiedział wystawę łączącą modę z możliwościami sztucznej inteligencji, dzięki której statyczne kreacje "ożyją". Zgromadzeni będą mogli podziwiać aż 250 archiwalnych eksponatów - te, które z lekka nadszarpnął czas, a także elementy, które nigdy nie "spotkały się" z dotykiem ludzkiej skóry.

Kostiumy będzie można podziwiać w nowoczesnym stylu. Arcydzieła będą bowiem w ruchu, a ich poznanie wzniesie się na nowy poziom dzięki licznym interakcjom i możliwości wykorzystania w tym celu większości zmysłów.

Projektantom mody może być trudno dopasować się do obowiązującego w 2024 roku dresscode'u. Możliwe, że wielu z nich zainspiruje się baśnią o Śpiącej królewnie, która znana jest również ze swojej mroczniejszej wersji. Biorąc pod uwagę zapowiedzenie zaangażowania w wystawę nowych, technologicznych narzędzi, mogą oni również pójść w bardziej nowoczesną stronę. 

Met Gala: ile schudła Kim Kardashian, żeby… zmieścić się w sukienkę Marilyn Monroe? >>

Met Gala jest określana także m.in. mianem "modowych Oscarów" i co roku wzbudza wielkie poruszenie. Podczas głośnej imprezy gwiazdy mają okazję nie tylko zaprezentować swoje olśniewające kreacje, ale i przyczynić się do zbiórki funduszy na Instytut Kostiumów w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. W 2023 roku hasło, pod jakim odbyła się Met Gala, brzmiało "Karl Lagerfeld: A Line of Beauty". Wybierając kostiumy, popularni artyści inspirowali się stylem i tendencjami modowymi topowego projektanta, który zmarł w 2019 roku.

Jak myślicie, jak gwiazdy zinterpretują temat Met Gali na 2024 rok?

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama