Reklama
placeholder
News

Metallica zagrała polski hit! To trzeba zobaczyć! [VIDEO]

Metallica zagrała polski hit! To trzeba zobaczyć! [VIDEO]

fot. YouTube: @Metallica

Reklama
Reklama
placeholder

Metallica, legenda światowego metalu, ponownie porwała tłumy na swoich koncertach w Polsce. Po latach oczekiwania, fani zespołu znowu mieli okazję zobaczyć swoich idoli na żywo. Tym razem Metallica zagrała 5 i 7 lipca 2024 roku na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

MaRina i Wojciech Szczęsny zostali rodzicami! Ich córeczka jest już na świecie >>

Założony na początku lat 80. XX wieku amerykański zespół Metallica nieprzerwanie króluje na scenie, zdobywając serca milionów fanów na całym świecie. W skład grupy wchodzą James Hetfield, Kirk Hammett, Lars Ulrich i Robert Trujillo. Ich występy charakteryzują się nie tylko mistrzowskim wykonaniem muzyki, ale także bliskim kontaktem z publicznością.

Koncerty w Warszawie były częścią trasy M72 World Tour, promującej najnowszy album Metallici pod tytułem 72 Seasons. Pomimo niesprzyjającej pogody, stadion był wypełniony po brzegi, a entuzjazm publiczności nie słabł ani na chwilę. Podczas tych koncertów zespół przygotował różne setlisty na każdy z dwóch dni, co jeszcze bardziej podkreśliło unikalność tych wydarzeń. Niedzielny koncert dostarczył fanom jeszcze więcej emocji, a to za sprawą wykonania polskiego utworu.

Alizée podbiła świat hitem Moi... Lolita. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje? >>

Metallica zagrała utwór zespołu Maanam

Po zakończeniu głównego setu na drugim z koncertów w Warszawie, Kirk Hammett i Robert Trujillo pozostali na scenie, aby wykonać w duecie piosenkę Kocham Cię, Kochanie Moje kultowego polskiego zespołu Maanam. Wykonanie utworu w całości po polsku było ogromnym zaskoczeniem i wywołało falę entuzjazmu wśród publiczności. Reakcje w mediach społecznościowych były bardzo pozytywne. Fani nie kryli wzruszenia i zachwytu nad niespodzianką przygotowaną przez zespół. Takie komentarze można było przeczytać pod nagraniami z koncertu:

Niezwykle wzruszające - Wielka Metallica i Niepowtarzalna Kora

Nie do opisania! Mistrzostwo

To ukłon w naszą stronę! Dziękuję im za to! Kocham ten zespół od 40 lat!

To nie pierwszy raz, gdy Metallica sięga po polskie utwory, aby uhonorować lokalną publiczność. W 2018 roku zespół wykonał piosenkę Dżemu - Wehikuł Czasu, a w 2019 roku Sen o Warszawie z repertuaru Czesława Niemena. Poprzednie wybory piosenek również spotkały się z ogromnym entuzjazmem i stały się niezapomnianymi momentami dla polskich fanów.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie ze wspomnianego występu:

Ed Sheeran z kolejnym koncertem w Polsce! Gdzie i kiedy wystąpi? >>

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama