Reklama
placeholder
News

Mezo, Liber i hit ANIELE w nowej wersji na 20-lecie. Co już wiadomo?

Mezo, Liber i hit ANIELE w nowej wersji na 20-lecie. Co już wiadomo?

fot. YouTube.com/woliwia4

Reklama
Reklama
placeholder

Aniele Mezo i Libera to numer, który na pewno słyszeliście chociaż raz. Singiel, w którym Mezo i Liber zapewniają: „Aniele, tak wiele dla ciebie bym zrobił” przyniósł im olbrzymią popularność. Utwór Aniele znalazł się na albumie Mezokracja, który Mezo wypuścił 22 maja 2003 roku.

Ariana Grande i The Weeknd razem w remixie Die For You. Lepszy niż oryginał? >>

Przez lata Mezo i Liber podążali różnymi drogami, tworząc hity i współpracując z innymi artystami. Mezo pracował z Kasią Wilk, Ewą Jach czy Mietkiem Szcześniakiem, a Liber m. in. z Sylwią Grzeszczak, Natalią Szroeder, Mateuszem Ziółko i zespołem InoRos.

Po dwudziestu latach Mezo i Liber ponownie połączyli siły w nowej wersji kultowego przeboju.

Mezo i Liber –  Jakie masz dziś plany?: Legacy 

Jakie masz dziś plany? to tytuł nowej wersji utworu Aniele. Piosenka powstała w ramach świętowania przez Meza jubileuszu 20-lecia wydania albumu Mezokracja. Jakie masz dziś plany? znajdzie się na kompilacji Legacy z dwudziestką najlepszych utworów Jacka Mejera, m.in. Sacrum, Ważne, Święty spokój, CredoPłyta ma pojawić się w maju 2023 roku.

Robert Lewandowski: czego słucha? Na jego playliście m.in. Smolasty i Quebonafide >>

Mój pierwszy oficjalny singiel „Żeby nie było” oraz późniejszy „Aniele” to współpraca właśnie z Liberem. Zaczynaliśmy muzycznie razem i choć przez te 20 lat pozostawaliśmy przyjaciółmi, nie nagrywaliśmy wspólnie od bardzo dawna. Każdy skupiał się na swoich rzeczach.

Tym razem połączył nas… tenis i wspólna wyprawa na turniej na Florydę, gdzie łączyliśmy sport i muzykę. Tam powstał teledysk do nowej wersji „Aniele”, pod tytułem „Jakie masz dziś plany?”.

Momentami miałem już dość tej piosenki, bo gram ją zazwyczaj po dwa razy na każdym koncercie, ale w nowej, muzycznie odświeżonej wersji oraz z nowym tekstem dostała drugie życie. Ciekawe jak odbierze je młodsze pokolenie słuchaczy, bo nasze roczniki na pewno wrócą do niej z sentymentem – mówi Mezo.

Dawid Podsiadło jako dziecko na nagraniu. Tak zaczynał koncertowanie >>

Z kolei Liber o tej współpracy powiedział:

Mimo że mieliśmy dwie osobne kariery, cały czas pozostawaliśmy w kontakcie, bo oprócz muzyki zawsze łączył nas sport. Pomysł wspólnego nagrania właśnie zrodził się przez sport. Pierwotnie mieliśmy lecieć na Florydę tylko na turniej tenisowy, ale spontanicznie przed wylotem postanowiliśmy coś nagrać, no i efekty tego można usłyszeć w piosence „Jakie masz dziś plany?”.

Jakiś czas temu Liber zapowiedział, że razem z Mezo nagrał nie jeden, ale dwa wspólne numery. Fani mają je usłyszeć wkrótce.

20 lutego 2023 roku Mezo i Afu-Ra zaprezentowali Legacy – utwór, którym Mezo zaczął świętowanie jubileuszu premiery swojego debiutanckiego albumu.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama