Reklama
placeholder
News

Miss Universe 2023 wybrana! Która była Polka?

Miss Universe 2023 wybrana! Która była Polka?

fot. instagram.com/missuniverse

Reklama
Reklama
placeholder

Zwyciężczyni 72. Gali Miss Universe jest już znana! Tegoroczną edycję międzynarodowego konkursu piękności, który odbył się w José Adolfo Pineda Arena w San Salvador w Salwadorze, zwyciężyła Sheynnis Palacios z Nikaragui.

Miss Universe 2023: polska reprezentantka. Kim jest Angelika Jurkowianiec? >>

Miss Universe 2023: finalistki 

Popularna na całym świecie gala rozpoczęła się o godzinie 1:45 18 listopada 2023 roku, a w wyniki ogłoszono wczesnym rankiem. O tytuł najpiękniejszej kobiety wszechświata ubiegały się kandydatki z 85 państw. Wszystkie panie prezentowały się doskonale, ale zwyciężczyni mogła być tylko jedna.

Do finałowej dziesiątki dostały się: Diana Silva z Wenezueli, Athenea Pérez z Hiszpanii, Michelle Dee z Filipin, Camila Escribens z Peru, Isabella García-Manzo z Salwadoru, Karla Guilfú z Portoryko, Camila Avella z Kolumbii, Moraya Wilson z Australii, Anntonia Porsild z Tajlandii oraz Sheynnis Palacios z Nikaragui.

Miss Universe 2023: kto wygrał?

Korona Miss Universe powędrowała do reprezentantki Nikaragui, czyli Sheynnis Palacios. Na podium znalazły się również - na drugim miejscu - reprezentantka Tajlandii Anntonia Porsild oraz (na trzecim miejscu) reprezentantka Australii Moraya Wilson

Przypominamy, jak wyglądało podium jeszcze w styczniu 2023 roku:

  • 1. miejsce R'Bonney Gabriel (Stany Zjednoczone)
  • 2. miejsce Amanda Dudamel (Wenezuela)
  • 3. miejsce Andreína Martínez (Dominikana)

Miss Universe 2023: Polska - która była Polka?

Reprezentantka Polski, Angelika Jurkowianiec, nie zakwalifikowała się do ścisłego finału. Jej miejsce znalazło się poza finałową dwudziestką, dlatego nie zostało jasno określone. Mimo to gratulujemy udziału w tak prestiżowym wydarzeniu. 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama