News

Kolejny strajk w Polsce. Do protestu przystąpi przynajmniej 60 miast

Kolejny strajk w Polsce. Do protestu przystąpi przynajmniej 60 miast

Fot. Wikimedia Commons/image taken by Mathiasrex, Maciej Szczepańczyk

Kolejny strajk w Polsce! Do protestu przystąpią mieszkańcy z przynajmniej 60 miast. O co będą walczyć?

Polski oddział znanej marki ciuchów ogłosił upadłość! Do kiedy działają sklepy? >> 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Polsce 2019: postulaty

Wkrótce odbędzie się największy strajk klimatyczny w historii. W Proteście Tysiąca Miast mają wziąć udział obywatele 130 państw całego świata, również z Polski. W naszym kraju organizatorami protestu są członkowie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Wiadomo, że w strajku weźmie udział co najmniej 60 polskich miast, m.in.: Warszawa, Szczecin, Opole, Łódź, Lublin, Toruń i Białystok.

O co walczą uczestnicy strajku klimatycznego? Jak czytamy na Facebooku Młodzieżowego Strajku Klimatycznego protestujący „nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego”. Wnoszą m.in. o "transformację gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych". Wszystkie żądania uczestników Młodzieżowego Strajku Klimatycznego wobec polskiego rządu znajdziecie niżej. 

Uczniowie nie odbiorą świadectw ani legitymacji. Nowy przepis >> 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Polsce 2019: data

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zostanie zorganizowany 20 września 2019 roku. Tego dnia przystąpią do niego ekolodzy z całego świata.

Wiadomo, że w stolicy Polski protest odbędzie się pod hasłem: "Nie damy zabrać sobie przyszłości”. W Warszawie strajk rozpocznie się o godzinie 10.00 na placu Konstytucji. Potem jego uczestnicy zamierzają przejść trasą: Piękna – Wiejska – pl. Trzech Krzyży – rondo de Gaulle’a – Al. Jerozolimskie – rondo Dmowskiego – na plac Defilad. Udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Warszawie zadeklarowało do tej pory 4,5 tysiąca osób.

Szczegóły na temat organizacji Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w innych miastach znajdziecie na Facebooku.

Popieracie ten protest?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj