News

MOMO Challenge – niebezpieczne wyzwanie dotarło do Polski. Na czym polega?

MOMO Challenge – niebezpieczne wyzwanie dotarło do Polski. Na czym polega?

screen YouTube/Inside Edition

MOMO Challenge to następna po Niebieskim Wielorybie gra, która rozprzestrzenia się w internecie za pomocą komunikatorów na portalach społecznościowych, głównie wśród młodych ludzi. Pojawiła się w lipcu 2018 roku i właśnie dotarła do Polski. Gra jest niebezpieczna i może prowadzić do samookaleczeń czy nawet samobójstw. Przestrzega się dzieci, a także ich rodziców przed skutkami tej przerażającej zabawy.

Na czy polega MOMO Challenge?

Gra polega na wykonywaniu zadań zleconych przez makabryczną laleczkę MOMO. Po zaakceptowaniu zaproszenia gracz skłaniany jest do podejmowania coraz straszniejszych wyzwań. Kiedy próbuje się wycofać, jest zastraszany. MOMO grozi wtedy, że upubliczni dane tej osoby lub wyrządzi krzywdę jej rodzinie.

Selena Gomez w szpitalu. Co się stało? >>

Jak to bywa w przypadku takich zjawisk, dużo się o nim mówi, ale nie wiadomo do końca, czy i na jaką skalę rzeczywiście występują. Na razie policja nie podała też informacji o ofiarach gry. Być może sama wiadomość o MOMO Challenge to tylko nieprawdziwa informacja, która ma wywołać zamieszanie. Niezależnie od tego, warto zwrócić uwagę na potrzebę zwiększenia czujności rodziców i monitorowanie treści oglądanych w sieci przez dzieci.

W kwesti bezpieczeństwa: pamiętajcie, jeśli macie problem, możecie zawsze zadzwonić na bezpłatny telefon zaufania dzieci i młodzieży: 116 111. Istnieje również telefon zaufania dla rodziców, którzy martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci: 800 100 100.

Uważajcie na siebie w sieci!

Zobacz też: Instagram ulepsza InstaStories. Macie już nową funkcję? >>

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj