News

Polska marka odzieżowa zamyka 24 sklepy! Powodem koronawirus

Polska marka odzieżowa zamyka 24 sklepy! Powodem koronawirus

Fot. Pixabay.com

Polska marka odzieżowa zamyka 24 sklepy! Powodem takiej decyzji jest koronawirus. O jaką firmę chodzi?

Galerie handlowe i godziny dla seniorów: duże zmiany od 1.02. Jakie? >>  

Monnari zamyka sklepy

Grupa Monnari zdecydowała się na odstąpienie od 24 umów najmu powierzchni w centrach handlowych. To ponad 13% wszystkich wynajmowanych przez firmę powierzchni.

Jak informuje Rzeczpospolita, spółka podała, że powodem decyzji jest pandemia COVID-19 i jej skutki społeczno-ekonomiczne uniemożliwiające wykonywanie przedmiotowych umów na dotychczasowych warunkach, których nie zmieniły wielomiesięczne negocjacje z właścicielami galerii handlowych.

Trzy lockdowny, drastyczny spadek odwiedzin centrów handlowych w okresach otwarcia, coraz większy udział sprzedaży odzieży i obuwia on-line, atmosfera stałego zagrożenia zdrowia wynikająca z wprowadzania administracyjnych nakazów i zakazów, powodują, że galerie straciły na swojej atrakcyjności. Potwierdza to trwały trend spadku odwiedzin, odnotowany w 2020 r. w salonach grupy kapitałowej zlokalizowanych w centrach handlowych – cytuje treść komunikatu Monnari portal.

Przychody firmy Monnari spadły o ponad 26% w minionym roku, w porównaniu do poprzedniego.

Kolejna polska marka zamyka się przez COVID. Ich ubrania nosiły m.in. Julia Wieniawa i Anna Lewandowska >> 

Monnari zostało założone w 1998 roku. Kolekcje odzieży damskiej sprzedawane przez markę są przeznaczone dla kobiet powyżej 30. roku życia. Do tej pory ubrania i akcesoria dostępne były w 167 salonach w całej Polsce oraz w sklepie internetowym.

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na przedsiębiorców. Przypomnijmy, że wcześniej informowano o skupieniu się na działalności online lub wycofaniu się z rynku takich marek jak Camaieu, Promod, CCC, Bohoboco i Douglas.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.