Reklama
placeholder
News

Najbrzydszy pies świata 2023 wybrany. Zasłużył na to miano?

Najbrzydszy pies świata 2023 wybrany. Zasłużył na to miano?

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Poprzednia edycja konkursu, w którym rywalizują ze sobą psy o specyficznym wyglądzie, odbyła się w Wielkiej Brytanii. Trofeum w 2022 roku należało do Peggy, która jest krzyżówką grzywacza chińskiego i mopsa. Najbrzydszy pies świata 2023 roku został już wybrany. Który pupil tym razem zwyciężył w konkursie?

Tajemnicza choroba zabija koty w Polsce. Fundacja Azylu Koci Świat wydała rekomendacje co robić >>

Najbrzydszy pies świata 2023 - zwycięzca konkursu

Tegoroczna edycja konkursu, który ma na celu ukazanie piękna zwierząt od nietypowej strony, miała miejsce w Petaluma w Kalifornii. To nieszablonowe wydarzenie odbywa się już od pięćdziesięciu lat.

Zwycięzcą konkursu w 2023 roku został 7-letni grzywacz chiński o imieniu Scooter.  Jego biała grzywa rozrasta się na boki, a uroku dodaje mu wystający, długi język. Scooter jest niepełnosprawny i ma zdeformowane tylne łapy, przez co porusza się za pomocą specjalnego wózka. Podobno właściciel psa chciał go z tego powodu uśpić, ale na szczęście zwierzę uratował pewien wolontariusz z organizacji Saving Animals from Euthanasia. Jak widać, 7-letni pupil ma się dobrze, a nawet został odznaczony za swoje wyjątkowe piękno.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że ma ono na celu jedynie zabawę i uhonorowanie nietypowej aparycji, a nie wyśmiewanie zwierząt.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama