News

Najpiękniejszy basen w Polsce. Chcielibyście tam pojechać? [ZDJĘCIA]

Najpiękniejszy basen w Polsce. Chcielibyście tam pojechać? [ZDJĘCIA]

Fot. Instagram.com/agu_tu_i_tam

Jeden z najpiękniejszych basenów znajduje się w Polsce! Zdrój Wojciech jest wzorowany na tureckich łaźniach. Znalazł się nawet na liście rejestru zabytków. Zobacz zdjęcia!

Luksusowy pociąg w Polsce! Przejechałbyś się takim? >> 

Zdrój Wojciech – najpiękniejszy basen w Polsce

Zdrój Wojciech znajduje się w Uzdrowisku Lądek-Długopole S.A. w Lądku-Zdroju. Uzdrowisko jest najstarszym kurortem wodoleczniczym w Polsce. „Wojciech” został wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad gorącym źródłem wody leczniczej, które bije do dziś. 200 lat później obiekt przebudowano w stylu neobarokowym. Charakterystyczna bryła Zdroju Wojciech jest wzorowana na planach łaźni tureckich. Zresztą cały wystrój budynku robi wrażenie. Rzeźby, kolumny, kryształowe żyrandole – to wszystko jest właśnie tam!

Zakończenie roku szkolnego 2019: kiedy zaczną się wakacje? >> 

Zdrój Wojciech to też Zakład Przyrodoleczniczy (w którym znajdziecie m.in. okrągły basen termalny i marmurowe wanny), Pijalnia Wód Mineralnych, kawiarnia i luksusowy hotel.

Komunia Święta: najlepsze życzenia na tę okazję! >> 

Zdrój Wojciech jest tak piękny, że często jego wnętrza są wynajmowane do sesji zdjęciowych. Potencjał budynku wykorzystała m.in. projektantka Natalia Siebuła, która w murach „Wojciecha” fotografowała kolekcję swoich sukni ślubnych.

Chcielibyście popływać w takim miejscu?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uwielbiamy polskie Uzdrowiska! słynące z unikalnego mikroklimatu, bogactw naturalnych, poszanowania pięknej architektury i spokojnej, nieco nostalgicznej atmosfery. __ Dokładnie rok temu odwiedziliśmy podczas sesji zdjęciowej kolekcji ślubnej przepiękną halę zdrojową w spokojnym, malowniczym miasteczku Świeradów Zdrój, którego klimat w połączeniu z wodami mineralnymi pozwala ponoć na długo zachować młodzieńczy wygląd. __ Drugą odsłonę linii • le vœu • fotografujemy w Uzdrowisku Lądek Zdrój, które jest najstarszym kurortem wodoleczniczym na ziemiach polskich. Kąpiele w tutejszych wodach termalnych działają odmładzająco, a skóra pod wpływem zawartych w wodach radonu, siarki czy fluoru staje się bardziej gładka. Zdrój Wojciech to obiekt wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej, przebudowany w obecnym, neobarokowym stylu w roku 1880, łączy w sobie niezwykłość architektury, wysmakowaną stylistykę oraz szlachetne wykończenia wnętrz. Przepiękna, oryginalna bryła budynku, wzorowana na planach łaźni tureckiej, dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. __ • le vœu • to zbiór naszych ulubionych modeli z poprzednich kolekcji odszytych w odcieniach bieli a także nowe formy i propozycje na uroczystość zaślubin. Cała kolekcja została wykonana z delikatnych włoskich tkanin i polskiego jedwabiu w naszej pracowni a ręczne plisowania w zaprzyjaźnionych zakładach. Wzory z linii • le vœu • dostępne są jedynie na zamówienie, na miarę po ustaleniu szczegółów i wyborze docelowych tkanin. __ #nataliasiebula #newstory fotografie • @cepiotr stylizacje • @mateunia makijaż • @maszcilos modelka • @luba_polska @magnesmodels produkcja • @katar_pitu

Post udostępniony przez natalia siebuła (@nataliasiebula)

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#zdrojwojciech #thermalbaths #silesia #slask #slezsko #sudety #sudetenland

Post udostępniony przez Zuzana Ouhrabková (@zuzkaou)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

⛲️⛲️⛲️ #therme #termy #wojciechzdrój #ladekzdroj #zdrojwojciech

Post udostępniony przez Extensions & Haarverlängerung (@echthair)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Little abstract art made out of 360 picture . #360 #tinyplanet #photography #zdrojwojciech

Post udostępniony przez doleczekfoto (@doleczekfoto)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.