Reklama
placeholder
News

Najpiękniejszy basen w Polsce. Chcielibyście tam pojechać? [ZDJĘCIA]

Najpiękniejszy basen w Polsce. Chcielibyście tam pojechać? [ZDJĘCIA]

Fot. Instagram.com/agu_tu_i_tam

Reklama
Reklama
placeholder

Jeden z najpiękniejszych basenów znajduje się w Polsce! Zdrój Wojciech jest wzorowany na tureckich łaźniach. Znalazł się nawet na liście rejestru zabytków. Zobacz zdjęcia!

Luksusowy pociąg w Polsce! Przejechałbyś się takim? >> 

Zdrój Wojciech – najpiękniejszy basen w Polsce

Zdrój Wojciech znajduje się w Uzdrowisku Lądek-Długopole S.A. w Lądku-Zdroju. Uzdrowisko jest najstarszym kurortem wodoleczniczym w Polsce. „Wojciech” został wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad gorącym źródłem wody leczniczej, które bije do dziś. 200 lat później obiekt przebudowano w stylu neobarokowym. Charakterystyczna bryła Zdroju Wojciech jest wzorowana na planach łaźni tureckich. Zresztą cały wystrój budynku robi wrażenie. Rzeźby, kolumny, kryształowe żyrandole – to wszystko jest właśnie tam!

Zakończenie roku szkolnego 2019: kiedy zaczną się wakacje? >> 

Zdrój Wojciech to też Zakład Przyrodoleczniczy (w którym znajdziecie m.in. okrągły basen termalny i marmurowe wanny), Pijalnia Wód Mineralnych, kawiarnia i luksusowy hotel.

Komunia Święta: najlepsze życzenia na tę okazję! >> 

Zdrój Wojciech jest tak piękny, że często jego wnętrza są wynajmowane do sesji zdjęciowych. Potencjał budynku wykorzystała m.in. projektantka Natalia Siebuła, która w murach „Wojciecha” fotografowała kolekcję swoich sukni ślubnych.

Chcielibyście popływać w takim miejscu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama