News

Luksusowy pociąg w Polsce. Przejechalibyście się takim?

Luksusowy pociąg w Polsce. Przejechalibyście się takim?

fot. Wikimedia Commons/Jenniferknott

Przez Polskę przejeżdża luksusowy pociąg. Jest porównywany do najlepszych hoteli na świecie, a nawet do legendarnego Orient Expressu. Chcielibyście takim się przejechać?

Piosenki, które mogą uratować życie! Co je łączy? >> 

Raz w tygodniu na Dworcu Centralnym w Warszawie zatrzymuje się luksusowy pociąg. Transeuropejska maszyna podróżuje z Moskwy do Paryża prawie 40 godzin. W tym czasie pasażerowie zatrzymują się w czterech stolicach Europy (Moskwie, Warszawie, Berlinie i Paryżu). Co ciekawe na granicy polsko-białoruskiej pociąg zmienia koła na szersze. Wszystko po to, żeby dostosować się do wschodnich wymogów.

Znamy imię syna Harry'ego i Meghan! Jak nazywa się Royal Baby? >> 

Pociąg, o którym mowa nazywany jest „hotelem na kołach”. Porównuje się go też do Orient Expressu z powieści Agathy Christie. Na jakie udogodnienia mogą liczyć pasażerowie takiego pociągu?

Wagon 2. klasy – znajdują się w nim 4 osoby w przedziale, każda z nich ma własne miejsce do leżenia. Wagon jest też wyposażony w klimatyzację, lampki nocne, małą umywalkę i gniazdka elektryczne.

Wagon 1. klasy – jest przeznaczony dla 2 osób w przedziale z miejscem do leżenia.

Wagon 1. klasy singiel – jest dla jednej osoby w przedziale z miejscem do leżenia.

Klasa Biznes – 2 osoby w przedziale mają do dyspozycji wygodne łóżko i prysznic.

Klasa Biznes Singiel – 1 osoba w przedziale ma tylko dla siebie wygodne łóżko i prysznic.

Sala Biznesowa – wystrojem przypomina czterogwiazdkowy hotel. Pomieszczenie jest wyposażone w prywatny prysznic, toaletę, łóżko, lampkę, a nawet żaluzje. Podróżnym oferowane jest też gorące śniadanie.

Zawody gwiazd - będziecie w szoku kim są z wykształcenia! >> 

Dodatkowo pociąg jest wyposażony w wagon restauracyjny. Warto zaznaczyć, że w pierwszej i drugiej klasie prysznice i toalety znajdują się na końcu wagonu, a pasażerowie klasy biznes swobodnie mogą korzystać z baru, gdzie bez problemu napiją się piwa, wódki albo whisky.

Przedziały w pierwszej i drugiej klasie są podzielone na te przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Możemy jednak zarezerwować dwa bilety na raz. W razie jakichkolwiek problemów podróżni mogą poprosić o pomoc konduktorów, którzy świetnie porozumiewają się w 3 językach – angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Gra o Tron: Margaret i Kacezet nagrali kawałek inspirowany serialem! >>

Ile trzeba zapłacić za bilet do pociągu Linią Transeuropejską? Najtańszy bilet w wagonie drugiej klasy na trasie Warszawa-Paryż kosztuje 191 euro, a z Warszawy do Moskwy – 160 euro. Jeśli chodzi o salonik biznesowy, ceny za pokój dwuosobowy zaczynają się od 1010 euro. Za jednoosobowy trzeba zapłacić przynajmniej 1145 euro.

Kto podróżuje luksusowym pociągiem? Sądząc po cenach, taką formę transportu wybierają przede wszystkim biznesmeni i dziedzice fortuny. Mówi się, że pasażerami wyjątkowego pociągu są głównie Rosjanie. 

Chcielibyście przejechać się takim pociągiem?

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

พรุ่งนี้จะได้ลงรถไฟล้าวว?

Post udostępniony przez @ bellaradaaa

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.