News

Nasza Klasa znika z sieci! To koniec znanego portalu

Nasza Klasa znika z sieci! To koniec znanego portalu

Fot. Wikimedia Commons/NK.pl

Nasza Klasa znika z sieci! To koniec znanego portalu społecznościowego. Kiedy serwis kończy działalność?

Primark – nowe sklepy w Polsce. W jakich miastach? >>  

Nasza Klasa została uruchomiona 11 listopada 2006 roku. Na początku celem portalu było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze szkolnych lat. Aktualnie „polski Facebook” jest opisywany jako „wielopoziomowa platforma komunikacji dla polskich użytkowników internetu”.

Szczególnie na początku działalności, portal Nasza Klasa, założony przez czterech studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego, cieszył się ogromną popularnością.

22 czerwca 2010 roku nasza-klasa.pl zmieniła się w nk.pl.

Nasza Klasa zostanie zamknięta

26 maja 2021 roku ogłoszono, że Nasza Klasa, po prawie 15 latach, zakończy działalność 27 lipca.

Od 26 maja nie można już założyć nowego konta na stronie nk.pl. Użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi płatne, mogą z nich korzystać jeszcze dwa miesiące. Można też złożyć  wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie płatnych usług. Dodatkowo niektóre gry dostępne na NK będą mogły być kontynuowane w innym serwisie spółki.

Nagrody dla zaszczepionych od rządu. Do wygrania pieniądze i samochód >>

Co z danymi i zdjęciami? Właściciel portalu informuje, że w chwili zamknięcia NK dane osobowe użytkowników zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania.

Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych) – cytuje oświadczenie spółki Business Insider.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.