Reklama
placeholder
News

Natalia Janoszek jednak nie zostanie usunięta z Wikipedii? Jest decyzja redaktorów

Natalia Janoszek jednak nie zostanie usunięta z Wikipedii? Jest decyzja redaktorów

fot. Instagram.com/nataliajanoszek/

Reklama
Reklama
placeholder

O Natalii Janoszek jest głośno od kilku tygodni ze względu na kontrowersje związane z jej bollywoodzką karierą, które zostały podniesione przez Krzysztofa Stanowskiego w jego serii Dziennikarskie zero na kanale na YouTubie. Dziennikarz w swoim materiale podważył dokonania Janoszek, co wywołało duże poruszenie w mediach. Na początku celebrytka nie wypowiadała się publicznie na ten temat, ale niedawno ogłosiła, że zamierza wnieść pozew przeciwko dziennikarzowi, zarzucając mu naruszenie jej dóbr osobistych.

Natalia Janoszek odpowiada na zarzut Stanowskiego o 'wymyślonej karierze'. Zapowiada pozew >>

Natalia Janoszek - biogram 'zostaje' w Wikipedii

Przypomnijmy, że zamieszanie wokół Natalii Janoszek wpłynęło na informacje dostępne na jej temat w Wikipedii. Część informacji została usunięta, a w ich miejsce pojawiła się nowa sekcja dotycząca krytyki. W ostatnich dniach istniała nawet możliwość przeprowadzenia publicznej dyskusji na temat całkowitego usunięcia biogramu Natalii Janoszek. Jednak redaktorzy Wikipedii, na podstawie trwającej polemiki internautów, zdecydowali się na tym etapie nie usuwać hasła dotyczącego Natalii, gdyż nie doszli jeszcze do jednomyślnego stanowiska w tej sprawie.

Na stronie dyskusji możemy przeczytać:

Nie osiągnięto konsensusu. Po dwóch tygodniach dyskusji powstałej na fali materiału prezentowanego przez Krzysztofa Stanowskiego widać, że zdania co do encyklopedyczności postaci są podzielone. Faktem jest, że żadne z dokonań opisanej osoby nie jest dokonaniem na miarę encyklopedii. Jednakże jako celebrytka i osoba, która dotychczas brylowała w mediach, podchodzi pod kategorię osób znanych za to, że są popularne w mediach. Sprawa z opublikowanym materiałem i jej rzekomą karierą pewnie trafi do sądu (już jest ponoć pozew) i dopiero za jakiś czas będziemy mogli osądzić czy bycie autorem największego przekrętu dotyczącego kreowania własnego wizerunku daje jej miejsce w Encyklopedii, czy jednak wpisuje się w celebrytkę, choć mającą swoje 5 min w mediach, ale nie wybijającą się ponad setki innych kreowanych na siłę gwiazd

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Biogram Natalii Janoszek na Wikipedii zagrożony? Trwa dyskusja nad jego usunięciem >>

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama