Reklama
placeholder
News

Nicola Zalewski: skąd podchodzi i kim jest 22-letni piłkarz reprezentacji Polski?

Nicola Zalewski: skąd podchodzi i kim jest 22-letni piłkarz reprezentacji Polski?

fot. instagram.com/nico_zale

Reklama
Reklama
placeholder

Nicola Zalewski, młody talent grający na pozycji lewego pomocnika, zdobywa coraz większe uznanie zarówno na włoskich boiskach reprezentując barwy AS Roma, jak i w kadrze narodowej Polski. Od najmłodszych lat przejawiał zamiłowanie do piłki nożnej. Jego umiejętności zwróciły uwagę lokalnych trenerów, co zaowocowało szybkim rozwojem kariery w juniorskich drużynach.

Ile lat ma Nikola Zalewski i skąd pochodzi?

Nicola urodził się 23 stycznia 2002 roku we włoskim mieście Tivoli i jest synem polskich emigrantów, Krzysztofa i Ewy, którzy osiedlili się we Włoszech w 1989 roku. Dorastał w atmosferze polskiej kultury razem z siostrą Jessicą. Miał bardzo dobre relacje z ojcem, który zawsze wspierał go w realizacji marzeń o byciu piłkarzem. Niestety, jego ojciec zmarł w 2021 roku po walce z nowotworem, co było dla zawodnika dużą tragedią.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn: kto jest w składzie na EURO 2024? >>

Kariera Nicoli Zalewskiego nabiera rozpędu

Zalewski rozpoczął swoją piłkarską karierę w młodzieżowych drużynach USD Zagarolo, a następnie przeniósł się do akademii AS Roma, gdzie szybko zwrócił na siebie uwagę. Już 1 lipca 2021 roku zadebiutował w pierwszym zespole, a jego obecna umowa z klubem obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Kamil Szymczak z nowym oświadczeniem. 'Niestety pomiędzy dwójką doszło do zdarzenia' >>

Nicola Zalewski dołączył do młodzieżowych drużyn reprezentacji Polski w 2017 roku - zaczynał w U-16, a później grał w U-21. Jego talent i zaangażowanie zaowocowały powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski 16 sierpnia 2021 roku, podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Zalewski ostatnio potwierdził swoje umiejętności zdobywając zwycięskiego gola na 2:1 w meczu towarzyskim z Turcją.

Piłkarza można znaleźć na Instagramie pod nazwą @nico_zale.


 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama