News

Pełnia Księżyca – październik 2020. Kiedy oglądać Niebieski Księżyc?

Pełnia Księżyca – październik 2020. Kiedy oglądać Niebieski Księżyc?

Fot. Pixabay.com

W październiku 2020 roku czeka nas wyjątkowa pełnia Księżyca. Kiedy oglądać Niebieski Księżyc? Sprawdźcie, żeby go nie przegapić!

Wypier****ć i sasin walczą o Młodzieżowe Słowo Roku 2020 >>

Październik to doskonały miesiąc do obserwacji nieba. W tym czasie mogliśmy obserwować już spadające gwiazdy – Drakonidy – oraz Księżyc Myśliwych. W nocy z 20 na 21 października fani astronomii mogli podziwiać maksimum roju Orionidów.

To nie wszystko. W tym miesiącu czeka nas jeszcze jedna pełnia, nazywana Niebieskim Księżycem.

Niebieski Księżyc – październik 2020. Kiedy oglądać?

31 października 2020 roku zobaczymy Niebieski Księżyc. Według kalendarzy astronomicznych, ma być on widoczny już około godziny 15.51.

Niebieska Pełnia Księżyca jest rzadkim zjawiskiem. W 2020 roku pojawi się na całym świecie po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat! 

Halloween w domu - proste, ale fajne pomysły na zabawę >>

Czy w październiku 2020 Księżyc będzie niebieski? Chociaż nazwa na to wskazuje, raczej tak się nie stanie. Jeśli pełni będą towarzyszyć odpowiednie warunki atmosferyczne, możliwe, że zauważymy na satelicie jedynie delikatną, niebieską poświatę.

Jeśli chcecie podziwiać pełnię, śmiało spójrzcie w niebo! Do obserwacji nie potrzebujecie żadnego specjalistycznego sprzętu.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.