News

Niedziele handlowe – grudzień 2019. Kiedy będą otwarte sklepy?

Niedziele handlowe – grudzień 2019. Kiedy będą otwarte sklepy?

fot. Pixabay.com

Kiedy niedziele handlowe w grudniu 2019? Zobaczcie harmonogram i sprawdźcie kiedy zrobicie zakupy.

27 grudnia wolny od pracy. Jest zarządzenie, ale szczegóły rozczarowują >>

Niedziele handlowe – grudzień 2019

Od 1 stycznia 2019 roku centra handlowe i sklepy są otwarte tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem jest m.in. grudzień. W tym miesiącu wypadają święta Bożego Narodzenia, dlatego niedzielne zakupy możemy zrobić częściej niż zwykle.

Kiedy niedziele handlowe w grudniu 2019? Dla tych, którzy kochają w weekend buszować po sklepach mamy bardzo dobrą wiadomość. W ostatnim miesiącu tego roku będziemy mieli szansę na niedzielne zakupy aż trzy razy – 15, 22 i 29 grudnia.

Dlaczego w grudniu jest więcej niedziel handlowych? Wynika to z przepisów, które określają, że handel w niedzielę jest możliwy w ostatnią niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Korzystajcie z możliwości niedzielnych zakupów, bo w 2020 roku czekają nas ogromne zmiany. W przyszłym roku będzie tylko siedem niedziel handlowych!

Niedziele handlowe 2020. Szykujcie się na duże zmiany >> 

Zakaz handlu: kogo nie obowiązuje?

Przypominamy, że zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje m.in. stacji benzynowych, aptek i punktów aptecznych, restauracji, barów i kawiarni oraz sklepów internetowych.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj