News

Noc spadających gwiazd – lipiec 2020. Kiedy oglądać i co zobaczymy?

Noc spadających gwiazd – lipiec 2020. Kiedy oglądać i co zobaczymy?

Fot. Pixabay.com

W lipcu 2020 roku czeka nas noc spadających gwiazd. Kiedy oglądać to niezwykłe zjawisko i co dokładnie zobaczymy?

Jaki kolor butów widzisz? To wiele mówi o tobie >>  

We wtorek 28 lipca 2020 roku wszyscy fani astronomii (ale nie tylko ;-)) będą mogli podziwiać maksimum roju Południowych delta Akwarydów. Jest to rój meteorów, którego radiant, czyli obszar, z którego „rozbiegają się” drogi meteorów, znajduje się w gwiazdozbiorze Wodnika. Południowe delta Akwarydy są aktywne od 12 lipca aż do 19 sierpnia.

Południowe delta Awarydy to jeden z najaktywniejszych strumieni meteorów, które możemy zobaczyć latem – każdej nocy, tylko w ciągu godziny, można zauważyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, spadających gwiazd.

Gdzie i jak oglądać spadające gwiazdy? Mamy dla Was dobrą wiadomość, bo do obserwacji nie potrzebujecie żadnego specjalistycznego sprzętu, ale żeby oglądanie meteorów było jeszcze prostsze, warto wybrać się za miasto, do miejsca, które będzie oddalone od sztucznego światła. Obserwacje nieba najlepiej zacząć jeszcze przed północą. 

Lady Gaga ma sobowtóra! Tak wygląda Amethyst Rose >> 

Pamiętajcie, żeby spojrzeć w niebo i… pomyśleć życzenie, kiedy zobaczycie spadającą gwiazdę. W końcu mówi się, że właśnie wtedy szanse na jego spełnienie są jeszcze większe! ;-) 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#astrophotography #stars #milkyway

Post udostępniony przez Ionut Albulescu (@ionut.2232)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj