News

Nowe święto w Polsce? Ma trwać 9 dni

Nowe święto w Polsce? Ma trwać 9 dni

Fot. Flicr.com

W czerwcu będziemy obchodzić 9-dniowe superświęto? Jest na to szansa, bowiem senatorowie złożyli już projekt ustawy w tej sprawie. O co chodzi?

Dni Wolności – nowe święto w Polsce

Media informują, że Dni Wolności mielibyśmy obchodzić już od 2019 roku. Nowe święto ma trwać od 2 do 10 czerwca i miałoby upamiętniać aż osiem rocznic wydarzeń, które miały ogromne znaczenie dla historii Polski. Mowa o: rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski (w 1979 roku Karol Wojtyła odwiedził m.in. Kraków, Warszawę, Częstochowę i Gniezno), pierwszego powstania śląskiego, Okrągłego Stołu, agresji Niemiec i ZSRR, unii lubelskiej, wyborów czerwcowych, wejścia naszego kraju do NATO czy jubileuszu wstąpienia do Unii Europejskiej.

Fryderyki 2019 stają się festiwalem i zmieniają miasto >> 

Pomysł na nowe polskie święto podzielił polityków. Portale podają, że pomysłodawczyni projektu – Grażyna Sztark z Platformy Obywatelskiej – uważa, że takie święto jest potrzebny wszystkim Polakom. Sceptycznie do Dni Wolności podchodzi natomiast Jan Maria Jackowski, który ma twierdzić, że łączenie obchodów wszystkich rocznic w jednym czasie jest niepotrzebne. 

Co myślicie o Dniach Wolności?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj