News

Open’er Festival 2019: 4 rzeczy, które zapamiętamy z tegorocznej edycji

Open’er Festival 2019: 4 rzeczy, które zapamiętamy z tegorocznej edycji

materiały własne/Diana Kubiak

Pomijając falę zimna i deszczu, które przetoczyły się przez Kosakowo, Open’er jak zwykle dał radę – było kilka dobrych i kilka świetnych koncertów, nie zawiodła organizacja, żarcie było pyszne, więc festiwalowicze powinni być zadowoleni. My też tam byliśmy i wypisaliśmy dla Was kilka rzeczy, które na tym Open’erze szczególnie zapadły nam w pamięć. Bo działo się, oj działo!


1. Awaria Instagrama 


Tego chyba nikt się nie spodziewał – w pierwszy dzień szwankował i Facebook i Instagram – użytkownikom nie wyświetlały się ani foty na FB ani relacje w insta stories. I jak tu się pochwalić znajomym, że się jest na Open’erze? Przecież nie uwierzą, że byliście! Musimy przyznać, że my też dodaliśmy relację na insta z opóźnieniem – ale zapisaliśmy ją Wam w wyróżnionych (insta @4fun.tv). Problem miały też blogerki, które nie mogły się pochwalić swoimi stylizacjami. Na szczęście już drugiego dnia wszystko wróciło do normy, a my musimy przyznać, że było w tym coś odświeżającego – bardziej niż na dodawaniu relacji można się było skupić po prostu na zabawie i koncertach.

Facebook i Instagram – awaria 3.07.2019 >>

2. Zastępstwo A$AP!


Najpierw swój występ na festiwalu odwołała jedna z gwiazd – Lil Uzi Vert. Na szczęście chwilę później Open’er ogłosił, że w tym roku zagra A$AP Rocky – co ucieszyło wielu fanów. A$AP miał być jedną z największych gwiazd Open’era. Niestety dosłownie na ostatnią chwilę przed festiwalem media obiegła informacja, że raper został zatrzymany w Szwecji w sprawie pobicia, a internet obiegł filmik, na którym A$AP razem z kolegami okładał pięściami mężczyznę. Mimo, że raper tłumaczył się z tego zajścia, to chyba sztokholmska policja nie była zbyt wyrozumiała, bo okazało się, że headliner festiwalu nie dotrze do Gdyni. 

A$AP Rocky wdał się w bójkę w Szwecji [WIDEO] >>


W ostatniej chwili organizatorzy znaleźli jednak zastępstwo – do Polski przybył Stormzy, prosto z festiwalu Glastonbury. Zapytanie otrzymał na 24 godziny przed występem i zgodził się! Bardzo się cieszymy, bo dał znakomity koncert. Wielki szacun! 

3. Sylwester z Kylie Minogue 


Ci, którzy twierdzili, że Kylie nie pasuje im jakoś na Open’erze nie mogli się bardziej mylić. Kylie wyglądała bosko, zrobiła mega show i nie było nikogo, kto by nie potupał nóżką przy starych hitach – a ma ich sporo. My najbardziej czekaliśmy na Can’t Get You Out Of My Head i Slow – i doczekaliśmy się. Kylie przebierała się 4 razy i występowała w kreacjach godnych wielkiej popowej gwiazdy – czuliśmy się trochę jak podczas sylwestrowej nocy!
Momentem do zapamiętania był fakt, że Kylie „pożyczyła” koszulkę od fana z napisem „Poland loves Kylie” (Polska kocha Kylie) i przyłożyła ją sobie do piersi i kiedy poprosiła jednego z fanów na scenę tylko po to, żeby się do niego przytulić (było zimno, więc rozumiemy). Kylie rules!

4. Powrót Swedish House Mafia


W 2012 Axwell, Steve Angello i Sebastian Ingrosso ogłosili rozwiązanie zespołu. Axwell i Ingrosso koncertowali razem, ale fani czekali na wielki reunion dj-ów. I udało się! Na Open’er Festiwal dali jeden z setów zaplanowanych na trasie koncertowej w 2019 roku. Nie zabrakło największych hitów grupy. I to z fajerwerkami! Na koniec jeden z dj-skiej trójcy powiedział nawet ze sceny: „we are not friends, we are family” („nie jesteśmy przyjaciółmi, jesteśmy rodziną”) i mamy wrażenie, że nie chodziło im tylko o ich formację, ale także polskich fanów, którzy mimo późnej godziny zjawili się na koncercie bardzo tłumnie. 

No i proszę – 4 rzeczy, które zapamiętamy z Open’era, ale umówmy się – było ich dużo więcej. Jak na przykład znakomity koncert Sokoła, który rozgrzał Tenta do czerwoności, na koniec grając numer Chcemy Być Wyżej. Albo świetną i piękną Jorję Smith, która na koncercie pojawiła się w ciuchach polskiej marki MSBHV. Mega energetyczny koncert Grety van Fleet i słoneczną Marinę. Przystojniaka G-Eaziego, który dał dużo lepszy koncert niż dwa lata temu. Uroczą Lanę Del Rey. Travisa Scotta z super oprawą wizualną. Albo koncert J Balvina, podczas którego na całym polu masa ludzi w grupkach tańczyła do Like It Like That czy Say My Name


Na koniec możemy potwierdzić -  Open’er dał radę! Organizatorzy już potwierdzili przyszłoroczną datę – impreza odbędzie się od 1 do 4 lipca 2020 roku w Gdyni. 


Do zobaczenia za rok!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@kylieminogue Orange Main Stage

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@jbalvin Orange Main Stage fot. @monika100larska

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@travisscott Orange Main Stage fot. @cabanoss

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@g_eazy Orange Main Stage fot. @monika100larska

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@jorjasmith_ Tent Stage fot. @radkm

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@stormzy Orange Main Stage fot. @dagsoon

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@lanadelrey Orange Main Stage fot. @monika100larska

Post udostępniony przez Open'er Festival (@opener_festival)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj