News

Orsay wycofuje się z Polski i zamyka sklepy. Kiedy?

Orsay wycofuje się z Polski i zamyka sklepy. Kiedy?

fot. Wikimedia Commons/Daniel Strauch

Sieć butików z modą dla kobiet Orsay planuje zamknąć wszystkie swoje sklepy w Polsce podał portal Wirtualne Media, powołując się na serwis PropertNews.pl.

Justin Bieber na 'czarnej liście'? Tego już nie kupi >>

Pierwszy sklep Orsay w Polsce został otwarty w 1997 roku. W kraju było 160 salonów, w 2021 roku zamknięto 30 sklepów. Wkrótce ma zniknąć pozostałych 130.

Orsay znika z Polski

Według informacji przekazywanych przez PropertNews, sklepy Orsay miałyby zostać zamknięte do końca czerwca 2022 roku. Redakcja Wirtualnych Mediów miała ustalić natomiast, że „faktycznie z biegiem czasu sklepy sieci w Polsce będą zamykane. Nie nastąpi to jednak od razu, ale to kwestia kilku miesięcy”. Na razie ma działać sklep internetowy Orsay.

Dlaczego Orsay wycofuje się z Polski? Powodem likwidacji sieci ma być niewypłacalność firmy. Większość pracowników już miała dostać informację o wypowiedzeniu umów.

Ranking poważanych zawodów w Polsce. Na którym miejscu influencerzy i youtuberzy? >> 

Orsay znika też z niemieckiego rynku. Mówi się, że zamkniętych ma zostać połowa z niemal 200 tamtejszych sklepów.

Serwis Wirtualne Media przypomina, że w kwietniu niemieckie media podawały, że w celu ratowania sytuacji przedstawiciele firmy rozpoczęli poszukiwania inwestora. Rozpoczęto rozmowy na ten temat, ale nie podano z kim.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.