News

Oscary 2019: Billy Porter w sukni. Kim jest aktor, który zaszokował galę?

Oscary 2019: Billy Porter w sukni. Kim jest aktor, który zaszokował galę?

screen Instagram/thebillyporter

Billy Porter pojawił się na 91. gali rozdania Oscarów w sukience! Niewątpliwie zwrócił na siebie uwagę całego świata. Taki też był cel, bowiem kreacja aktora miała też głębszy przekaz. O co chodzi?

Oscary 2019: kto wygrał w tym roku? >> 

Billy Porter w sukience na Oscarach 2019

Nie od dziś wiadomo, że rozdanie Oscarów to świetna okazja na zabłyśnięcie na czerwonym dywanie. Zaproszeni goście już co najmniej kilka miesięcy przed ceremonią planują, jakie kreacje założą w ten wyjątkowy wieczór. Podczas tegorocznego rozdania Oscarów gwiazdy zaprezentowały projekty takich wielkich kreatorów jak: Dior, Alexander McQueen, Valentino, Louis Vuitton czy Tom Ford. Nie jest tajemnicą, że mężczyźni mają nieco ułatwione zadanie, bowiem zazwyczaj na takie okazje zakładają frak. W tym roku jednak ogromnym zaskoczeniem okazał się Billy Porter, który w Dolby Theatre pojawił się… w sukni!

Media podają, że aktor, którego możemy oglądać w serialu Pose, przyszedł na Oscary 2019 w kreacji projektu Christiana Siriano. Nie zabrakło w niej jednak męskich akcentów – białej koszuli, muchy czy nakrycia, które przypomina tradycyjny frak.

Jak donoszą portale, kreacja, którą wybrał Porter na galę rozdania Oscarów była nieprzypadkowa. W jednym z magazynów aktor miał powiedzieć, że w ten sposób chciał zwrócić uwagę społeczeństwa na problem dyskryminacji. Jego wizerunek miał być komunikatem, że nie musimy we wszystkim się zgadzać, czy wszystkiego rozumieć, musimy się natomiast szanować. 

Oscary 2019: Shallow na żywo. Tę chemię trudno było ukryć! >> 

Billy Porter – kim jest

Billy Porter urodził się w 1969 roku. Jest amerykańskim aktorem i wokalistą. Przed rozpoczęciem solowej kariery, śpiewał na Brodwayu, gdzie pojawił się w takich sztukach jak Grease! (1994), Jesus Christ Superstar czy Dreamgirls. Za rolę Loli w sztuce Kinky Boots zdobył kilka nagród, m.in. Tony 2013 dla najlepszego aktora w musicalu oraz nagrodę Grammy 2014 dla najlepszego albumu ze ścieżką dźwiękową. Porter zagrał też w kilku filmach, m.in. Lidze Złamanych Serc i Czekając Na Cud. Od 2018 roku natomiast pojawia się w serialu Pose, w którym wciela się w rolę Praya Tella. W sierpniu 2018 roku aktor potwierdził także że dołączył do obsady ósmego sezonu American Horror Story.

Billy Porter wydał do tej pory 4 albumy. Ostatni - Billy Porter Presents the Soul of Richard Rodgers – ukazał się w 2017 roku.

Od 2 lat Billy Porter jest w związku małżeńskim z Adamem Smithem, właścicielem marki produkującej okulary.

Co myślicie o stroju Portera? 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj