News

Strajk kobiet: licealista ze Śląska zrobił hit na miarę Maty?

Strajk kobiet: licealista ze Śląska zrobił hit na miarę Maty?

Fot. YouTube.com/Karol Krupiak

Licealista ze Śląska zrobił hit na miarę Maty? W swoim kawałku rapuje m.in. o strajku kobiet. Uwaga, w utworze są wulgaryzmy, słuchacie na własną odpowiedzialność.

CYPIS - kim jest producent najbardziej viralowych polskich piosenek? >>

Karol Krupiak – osiem gwiazd (wojna) – piosenka

Niedawno na Youtube pojawił się singiel Karola Krupiaka – osiem gwiazd (wojna). W ciągu jednego dnia od premiery  kawałek został wyświetlony prawie 400 tysięcy razy. Na Facebooku ma setki udostępnień. Utwór osiem gwiazd (wojna) znajdzie się na płycie Karola Krupiaka 2:20, której premiera jest zapowiadana na 18 grudnia 2020 roku.

Swoim osiem gwiazd (wojna) uczeń  I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach wspiera strajk kobiet. Przypomnijmy, że protesty są spowodowane orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Poza tym kawałek opisuje to co działo się w kraju w ostatnich miesiącach, w tym epidemię koronawirusa, i nastroje panujące wśród młodych ludzi. Karol Krupiak mocno krytykuje polityków, m.in. prezydenta Andrzeja Dudę.  

Rapu nie słucham, mam 42 lata. Ciary człowieku, ciary.

(…) Kobiety dziękują!

Szacunek ogromny za doskonałe oddanie nastrojów obecnie panujących wśród młodych ludzi. To będzie przełomowy utwór!

(…) Jak dla mnie hymn obecnych czasów, rewelacja, zacne.

Nic mnie dawno tak nie poruszyło. Ciaryyy! – czytamy w komentarzach na YouTube.

Maffashion wspiera strajk kobiet. Zmieniła profilowe na Instagramie >>

(…) Obecna sytuacja w kraju wymaga komentarza. Dla mnie najlepszy komentarz, to ten poprzez muzykę. Tak więc napisałem i nagrałem utwór, w którym nie wyrażam się w superlatywach o partii rządzącej. Nagrałem to jako wyraz wsparcia dla wszystkich protestujących, a w szczególności dla protestujących kobiet. Nagrałem to, w trosce o kobiety, które są mi najbliższe, tak więc moją mamę, siostrę, wszystkie przyjaciółki i koleżanki. Ten utwór jest dla Was. (…) Jestem z Wami! – napisał Karol Krupiak na Instagramie.

Geneza tego utworu jest dość prosta. Wróciłem z niedzielnego protestu w moim mieście w Tychach i pomysł na utwór przyszedł sam. Napisałem go w około dwie godziny. Liczyłem na maksymalnie tysiąc wyświetleń. Jestem w wielkim szoku, że sprawy potoczyły się w ten sposób – mówił młody raper w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

O osiem gwiazd (wojna) napisał na swoim Twitterze Zbigniew Hołdys

Licealista z I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach #Karol_Krupiak wysmażył przejmujący kawałek raperski o tym co się dzieje. Pcham go bez wahania dalej, jeśli możecie - też go rozsiejcie. "osiem gwiazd" – czytamy na profilu muzyka.

Mata: kim jest raper, który szokuje PATOINTELIGENCJĄ? >> 

osiem gwiazd (wojna) Karola Krupiaka jest porównywane do singla Patointeligencja Maty, która stała się hitem w 2019 roku. 20-letni Michał Matczak również był okrzyknięty głosem swojego pokolenia.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2:20

Post udostępniony przez why so serious? (@karolkrupiak)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

miłość w czasach zarazy

Post udostępniony przez why so serious? (@karolkrupiak)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.