News

Kiedy galerie handlowe będą otwarte? Podano datę, ale z zastrzeżeniem

Kiedy galerie handlowe będą otwarte? Podano datę, ale z zastrzeżeniem

Fot. Pixabay.com

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wciąż są utrzymywane w całej Europie. W naszym kraju w chwili obecnej zamknięte są m.in. siłownie i baseny i restauracje (te mogą wydawać jedynie posiłki na wynos lub realizować je z dowozem do domu), nie odbywają się żadne wydarzenia kulturalne, dzieci i młodzież uczą się zdalnie w domach, a do tych restrykcji kilka tygodni temu dołączono zamknięcie hoteli oraz galerii handlowych. 

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii zniesiony! Od kiedy? >>

W centrach zakupowych otwarte mogą być sklepy spożywcze, punkty usługowe, salony fryzjerskie, apteki oraz banki. Sklepy poza „miejscami pierwszej potrzeby” zostały zamknięte po raz trzeci – przypomnijmy, że pierwszy raz miało to miejsce podczas pierwszego lockdownu w kwietniu, a drugi raz w listopadzie.

Zamknięcie galerii handlowych miało trwać do końca ferii, tj. do 17.01. Podczas niedawnej konferencji dotyczącej obostrzeń dowiedzieliśmy się jednak, że zostaje ono przedłużone co najmniej do 31 stycznia.

Blue Monday 2021: kiedy wypada najbardziej depresyjny dzień w roku? >>

Otwarcie galerii handlowych – kiedy?

Większość internautów obawia się przedłużenia restrykcji nawet do wiosny. Wicepremier Jarosław Gowin potwierdził jednak, że rząd nie chce podtrzymać wszystkich obowiązujących obecnie zakazów. Podał też wstępną datę otwarcia galerii, ale jednocześnie poinformował, że decyzja zależeć będzie od ilości zachorowań na COVID-19.

Jeżeli sytuacja epidemiczna w kraju nie ulegnie pogorszeniu, od 1 lutego zostaną otwarte galerie handlowe - poinformował wicepremier Jarosław Gowin z rozmowie z dziennikarzami radia TOK FM. 

Branże najbardziej dotknięte obostrzeniami, jak turystyka czy gastronomia, będą musiały poczekać co najmniej kilka tygodni – dodał. 

Jak sądzicie – galerie handlowe powinny być otwarte?
 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.