Reklama
placeholder
News

Pandora Gate: prokuratura odrzuciła zażalenie adwokata Stuu. Youtuber zostaje w areszcie

Pandora Gate: prokuratura odrzuciła zażalenie adwokata Stuu. Youtuber zostaje w areszcie

fot. youtube: WATAHA - Krulestwo / Stuu

Reklama
Reklama
placeholder

Na początku listopada 2023 roku pojawiły się nowe informacje o Pandora Gate. Okazuje się, że prokuratorzy dotarli do kolejnych pokrzywdzonych. Wiadomo też, co prawdopodobnie będzie dalej ze Stuu, który niedawno trafił do aresztu w związku z aferą.

Na początku października 2023 roku Sylwester Wardęga opublikował na swoim kanale na YouTubie o nazwie WATAHA - Krulestwo film pod tytułem MROCZNA TAJEMNICA STUU I YOUTUBERÓW: PANDORA GATE. Przedstawił w nim wyniki swojego śledztwa w sprawie oskarżeń Sukanek. Influnecerka oskarżyła Stuarta ''Stuu'' Burtona o to, że ten miał utrzymywać prywatny kontakt ze swoimi nieletnimi fankami. Przypominamy, że 31-latek zniknął z internetu na początku 2021 roku i do tej pory nie wyjawił, co było tego powodem. Sylwester Wardęga przedstawił liczne dowody na to, że Stuu rzeczywiście utrzymywał nieodpowiednie kontakty z nastolatkami, a inni znani youtuberzy mieli wiedzieć o jego zachowaniu. 

Będzie FILM o Pandora Gate? Ma nad nim pracować Sadowska i… Maja Staśko >>

Pandora Gate: zażalenie adwokata Stuu odrzucone. Pojawiły się kolejne ofiary

W związku z Pandora Gate, Stuu został zatrzymany w Wielkiej Brytanii na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. Polska Policja potwierdziła to w mediach społecznościowych 14 października 2023 roku. Prokuratura podjęła decyzję o tymczasowym aresztowaniu Stuu na okres trzech miesięcy. Wiadomo też, że jeśli okaże sie, że youtuber odpowiada za czyny o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich oraz zachęcanie ich do spożywania alkoholu, może trafić do więzienia nawet na 15 lat. Tę informację na swoim profilu na Twitterze zamieścił prokurator generalny i minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Stuu zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Polska policja potwierdza >>

W środę 8 listopada 2023 roku nowe informacje w sprawie Pandora Gate przekazał wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha. Na swoim profilu na Twitterze poinformował, że prokuratura odrzuciła zażalenie adwokata Stuu odnośnie postanowienia dotyczącego zastosowania tymczasowego aresztowania. Wspomniał też o nowych pokrzywdzonych w sprawie:

Dziś warszawski sąd okręgowy nie uwzględnił zażalenia obrońcy Stuarta K.-B. na postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania. Prokuratorzy dotarli do kolejnych pokrzywdzonych w sprawie #pandoragate. Ich zeznania mogą sprawić, że rozszerzy się krąg osób podejrzanych.

Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, brytyjski sąd ma zamiar rozstrzygnąć kwestię ekstradycji Stuu w połowie listopada. Niewykluczone, że youtuber zostanie przekazany polskim władzom do końca 2023 roku. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama