Reklama
placeholder
News

Muzyczna Parada Wolności w Łodzi już 26 sierpnia. Co się będzie działo?

Muzyczna Parada Wolności w Łodzi już 26 sierpnia. Co się będzie działo?

fot. materiały prasowe

Reklama
Reklama
placeholder

W sobotę 26 sierpnia o godzinie 15:00 ulicą Piotrkowską w Łodzi ponownie przejdzie Parada Wolności - jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce. W tym roku będzie ono miało charakter showcasowy, co oznacza, że w sierpniu w Łodzi spotkamy najciekawsze elektroniczne inicjatywy z całej Polski, w tym także festiwale, oraz reprezentacje klubów. Włodarze miasta Łodzi podkreślają, że kolorowa, roztańczona parada będzie symbolem otwartości miasta i zapraszają na nią wszystkich chętnych. 

Parada Wolności była i jest demonstracją wolności - wartości, która jest bliska młodym ludziom. Organizatorzy zaznaczają, że sprzeciwiają się ograniczeniom praw obywatelskich i mianownikiem ich wszystkich działań zawsze będzie przypominanie, że wolność to ważna wartość w życiu każdego z nas, a doceniamy ją dopiero kiedy ktoś nam ją zabiera. W tym roku jednym z kluczowych partnerów parady są Igrzyska Wolności, a wspólnie z organizatorami Parady Wolności będą prowadzić kampanię profrekwencyjną zachęcającą do udziału w nadchodzących wyborach 15 października. 

„Nie bądźcie bierni, chodźcie na wybory i na Paradę Wolności. Nasza wolność i nasza wspólnota to naprawdę ważna sprawa” – czytamy w tegorocznym manifeście Parady Wolności. 

Parada Wolności 2022 roztańczyła Łódź! Zobaczcie jak było [ZDJĘCIA, WIDEO] >>

Parada Wolności 2023: co się będzie działo w Łodzi 26 sierpnia?

W tym roku na Piotrkowskiej pojawi się rekordowa ilość muzycznych platform. Nie zabraknie kultowych platform związanych z elektroniką jak New Alcatraz Underground czy Sonic Trip, którzy swoją przygodę rozpoczęli właśnie 25 lat temu na Paradzie Wolności. Ponownie pojawi się także Cyfroteka, czyli unikalny festiwal multidyscyplinarny skupiony na szeroko pojętej cyfrowości i jej zderzeniu z naturą. Podczas wydarzenia będzie kręcony również film dokumentalny o historii, rozwoju muzyki techno i kultury rave w Polsce. 26 sierpnia w Łodzi zadebiutują takie inicjatywy jak Up To Date Festival, który jest jednym z topowych undergroundowych festiwali muzyki elektronicznej, który w tym roku odbył się w Białymstoku już po raz 14. Po krótkiej przerwie powróci także Wixapol, który w zeszłym roku był jedną z najbardziej obleganych platform muzycznych. 

W oczekiwaniu na to wyjątkowe wydarzenie organizatorzy zaprezentowali oficjalny hymn Parady Wolności 2023. Przygotował go śląski duet Penera, znany ze swojego zamiłowania do brytyjskiej muzyki klubowej od jungle po grime poprzez oldchoolowe techno z kwasowymi bassline’ami na czele. Penera na swoim koncie mają wydawnictwa m.in. w Shall Not Fade i Bourassa Records, a z początkiem 2021 roku odpalili swój label POTOP. Przyszłe miesiące przyniosą ich wydawnictwa w brytyjskim HARDLINE oraz niemieckim SNC. Związani są z katowickimi klubami CEL i P23. Mają za sobą występy w klubach w Irlandii, Czechach oraz Francji, na platformach HÖR i Boiler Room.

Penera – The Speed Of Love (oficjalny hymn Parady Wolności 2023) 

Parada Wolności 2023: afterparty 

Dla wielu osób Parada Wolności to nie tylko parada sama w sobie, ale także afterparty, które z pewnością są jednym z największych wydarzeń muzycznych w Łodzi. Podobnie jak w poprzednim roku afterparty będzie odbywało się w dwóch lokalizacjach: w klubie Wytwórnia oraz w Willi. Łącznie na wszystkich imprezowiczów będą czekały 4 sceny, a na nich zagrają tuzy elektroniki od Tigi po London Elektricity czy Miss Kittin. Warto zaznaczyć, że na afterze pojawi się też bogata reprezentacja rodzimych artystów m.in. ekipa Schissma czy Bambi Uzi, która w ostatnich tygodniach wskazywana jest na jedną z najciekawszych postaci na scenie.

Z kim widzimy się w Łodzi? Wypatrujcie 4FUN-owej ciężarówki, która również przejedzie Piotrkowską!
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama