Reklama
placeholder
News

Parada Wolności w 2023 ponownie w Łodzi! Znamy szczegóły

Parada Wolności w 2023 ponownie w Łodzi! Znamy szczegóły
Reklama
Reklama
placeholder

26 sierpnia przez ulicę Piotrkowską przemaszeruje Parada Wolności. To znana fanom elektroniki kultowa impreza techno, symbol otwartości miasta Łodzi. W tym roku wydarzenie będzie miało charakter showcase’owy, co oznacza, że w sierpniu w Łodzi spotkamy najciekawsze elektroniczne inicjatywy z całej Polski. Parada Wolności odbywa się w ramach obchodów 600-lecia miasta Łodzi.

Parada Wolności roztańczyła Łódź! Zobaczcie jak było [ZDJĘCIA, WIDEO] >>

Łódzka Parada Wolności – powołana do życia na wzór berlińskiej Love Parade – była spektakularnym wydarzeniem w polskiej kulturze i swoistym świętem, które przez lata łączyło polską scenę muzyki klubowej: od breakbeatu, jungle i techno aż po hardcore. Po 20 latach Parada powróciła na stałe do kalendarza wydarzeń w naszym kraju. To jedyne w Polsce wydarzenie tego rodzaju i druga co do wielkości parada w Europie.

Chcemy, żeby Parada Wolności była flagową imprezą Łodzi. Jest kilka powodów: impreza powstałą oddolnie, to jedyna otwarta muzyczna parada uliczna w Polsce, a także wcale nie ma aż tak wiele imprez czy inicjatyw, które tak dobrze odzwierciedlałyby naszą wizję Łodzi. Czyli miasta otwartości, wolności i energii – mówił wiceprezydent Adam Pustelni na konferencji prasowej Parady Wolności.

Parada Wolności w nowej odsłonie

Zeszłoroczny powrót Parady Wolności do Łodzi, mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, można zdecydowanie zaliczyć do wydarzeń z kategorii bardzo udanych. Tysiące osób ponownie bawiły się, tańcząc w rytm muzyki elektronicznej, która wybrzmiała z ponad 10 platform rozmieszczonych po całej ulicy Piotrkowskiej. W zeszłym roku mogliśmy zobaczyć wiele inicjatyw i kolektywów, które pamiętają czasy 2000. W tym roku naszym priorytetem było zaproszenie klubów i kolektywów młodego pokolenia. Chcemy pokazać spectrum polskiej sceny elektronicznej. Jesteśmy inicjatywą na swój sposób międzypokoleniową, komitet organizacyjny tworzą osoby, które otwierały jeden z pierwszych klubów elektronicznych w Polsce (New Underground Alcatraz), a także osoby, które dopiero zaczynają swoje działania jako promotorzy – komentuje Rafał Baran, jeden z organizatorów.

Co przyniesie Parada Wolności 2023?

W tym roku Parada Wolności będzie miała nie tylko formułę uwielbianego przez swoich fanów kolorowego korowodu przemierzającego miasto, ale stawia także na showcase’owy charakter. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone kluby i inicjatywy elektroniczne z całej Polski. Muzyczne platformy będą miały m.in. białostocki festiwal Up To Date, wrocławski Transformator czy klub Szpitalna 1 z Krakowa, a to dopiero początek. Taki kierunek rozwoju Parady Wolności to wypadkowa tego, czym Parada była kiedyś, ale także tego, jak scena elektroniczna wygląda dzisiaj. Docelowo chcielibyśmy, aby na ulicy Piotrkowskiej pokazywały się najciekawsze inicjatywy związane z elektroniką z całej Polski. To długa droga, ale Parada Wolności wróciła na dobre – dodaje Ola Bladosz, rzecznik prasowy Parady Wolności.

Parada Wolności — afterparty

Dla wielu osób Parada Wolności to nie tylko muzyczne platformy, ale także afterparty, które było zwieńczeniem wydarzeń całego dnia. Jeśli chodzi o afterparty, to możemy potwierdzić, że w tym roku ponownie widzimy się w dwóch klubach - Wytwórni i Willi, prezentując aż cztery sceny muzyczne. Prace nad składem artystów nadal trwają, ale już teraz możemy powiedzieć, że robimy wszystko, aby tegoroczna impreza była na jeszcze wyższym poziomie – Mateusz „Matma” Maciejewski, odpowiedzialny za produkcję oficjalnego afterparty.


 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama