Reklama
placeholder
News

Patec zdobył Mount Everest! Pokazał zdjęcie ze szczytu najwyższej góry świata

Patec zdobył Mount Everest! Pokazał zdjęcie ze szczytu najwyższej góry świata

fot. Instagram: @patec_wariatec

Reklama
Reklama
placeholder

Patec wszedł na najwyższy szczyt Mount Everest. Były członek Ekipy prowadził w tym czasie zbiórkę dla chorych onkologicznie dzieci.

Patec, a właściwie Jakub Patecki, po odejściu z Ekipy skupił się na tworzeniu materiałów podróżniczych. Fani youtubera jakiś czas temu mieli okazję śledzić jego podróż dookoła świata i niejednokrotnie przekonali się, że ten nie boi się ekstremalnych wyzwań. Przypominamy, że w sierpniu 2023 roku youtuber ukończył tak zwanego Ironmana, czyli wyścig łączący trzy dyscypiny takie jak bieganie, kolarstwo i pływanie. Co ciekawe, do tego wyścigu przygotowywał się tylko 100 dni. Patec wspiął się też na Ama Dablam w Nepalu, co nazwał ''najtrudniejszym sportowym challengem, jaki zrobił w życiu''. Patec na tym się jednak nie zatrzymał. Niedługo potem rozpoczął kilkumiesięczne przygotowania do zdobycia szczytu Mount Everest, a pierwszy etap podróży rozpoczął 6 kwietnia 2024 roku. Youtuber niedawno opublikował zdjęcie w mediach społecznościowych, za sprawą którego ogłosił, że ta zakończyła się sukcesem.

Roksana Węgiel pokazała fotkę ze ślubu cywilnego? Ale bukiet! >>

Patec wszedł na szczyt Mount Everest! Pokazał zdjęcie

W nocy 21 maja 2024 roku Patec opublikował na swoim InstaStory zdjęcie ze szczytu najwyższej góry świata. Atak na szczyt, który znajduje się aż 8849 metrów na poziomem morza, youtuber rozpoczął kilka dni wcześniej. Ten etap podróży również relacjonował na swoim profilu na Instagramie. W jednym z wpisów przekazał:

Everest gotowy, poręczówki rozstawione. 🏔️ Lada moment (2/3/4 dni) ruszamy z celem zdobycia najwyższej góry na naszej planecie 😍🥹. Czekamy na odpowiednie okno pogodowe (na zdjęciu widać, że na szczycie wieje spory wiater) Niestety aklimatyzacja z rotacji schodzi, także też nie mamy dużo czasu na „wyczekiwanie”.

Ekipa będzie mieć własną siedzibę! Friz pochwalił się działką, w planach m.in. 6 studiów filmowych >>

Cztery dni przed zdobyciem szczytu Patec wspomniał też o zbiórce dla chorych onkologicznie dzieci, która była jednym z celów jego podróży. Youtuber postanowił wesprzeć podopiecznych fundacji Cancer Fighters i z pomocą swoich widzów zebrać 500 tysięcy złotych na leczenie dzieci walczących z rakiem. Do końca zbiórki został jeden dzień, a dotychczas zebrano ponad 465 tysięcy złotych.

Oto jak Patec wyglądał na szczycie Mount Everest:

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama