News

Patryk Vega o roli Antka Królikowskiego: zapędziłem się w agresji. Jest oświadczenie

Patryk Vega o roli Antka Królikowskiego: zapędziłem się w agresji. Jest oświadczenie

Fot. Instagram.com/antek.krolikowski

Patryk Vega tłumaczy się z roli Antka Królikowskiego w filmie Polityka. Reżyser wydał oświadczenie, w którym przyznał, że „zapędził się w agresji”.

Patryk Vega: film Polityka

We wrześniu do kin wszedł film Patryka Vegi – Polityka. Produkcja wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ fabuła opowiada o polskiej scenie politycznej, a postaci w niej występujące są inspirowane najważniejszymi polskimi politykami.

Jeszcze przed premierą filmu Patryk Vega twierdził, że strzeżony scenariusz w jakiś sposób trafił w ręce polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy próbowali wywrzeć presję na reżyserze, by przełożył premierę Polityki na czas po wyborach parlamentarnych. Vega nie chciał jednak rezygnować z ustalonej daty. Polityka Patryka Vegi okazała się prawdziwym sukcesem. Film przyciągnął do kin miliony widzów.

POLITYKA: kto gra kogo w nowym filmie Patryka Vegi? >> 

Antek Królikowski w filmie Polityka

W Polityce Patryka Vegi wystąpił m.in. Antek Królikowski, który wcielił się w rolę Arka. Jak przed premierą opgłosiły media, w filmie wszystko wskazuje na to, że postać jest inspirowana Bartłomiejem Misiewiczem – byłym rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej i została zbudowana na podstawie prasowych doniesień. Filmowy Arek m.in. przyjmuje łapówki i zażywa narkotyki.

W lipcu Misiewicz zdecydował się na złożenie pozwu przeciwko twórcom i dystrybutorom filmu Polityka, ponieważ dostrzegł w materiałach promujących film postać, która była na nim wzorowana. W jednym z postów na Twitterze napisał, że skierował przeciwko Vedze prywatny akt oskarżenia „w związku ze skandalicznymi wypowiedziami” reżysera na jego temat.  Chodziło o wywiad jakiego Patryk Vega jakiś czas temu udzielił Bogdanowi Rymanowskiemu.

Mam zegarek, który jest wart dwa razy tyle co pozew Bartłomieja Misiewicza. Nie czuję się zaniepokojony – powiedział reżyser.

Dodał, że posiada „dokumenty i odniesienia do każdej sceny”, w której wystąpi postać grana przez Antka Królikowskiego. Reżyser kpił też z pobytu Misiewicza w areszcie i tego, że „wreszcie udało mu się schudnąć”. Vega spekulował też na temat orientacji seksualnej byłego rzecznika MON.

Patryk Vega przeprasza Misiewicza

Patryk Vega już podczas premeiry zamieścił na końcu filmu Polityka planszę o treści:

Twórcy Filmu oświadczają, że postać grana przez Antoniego Królikowskiego nie jest Bartłomiejem Misiewiczem, a fabuła Filmu jest jedynie wizją artystyczną. Twórcy Filmu wyrażają ubolewanie, że w toku promocji Filmu nie zanegowali rozszyfrowania tej postaci jako Bartłomieja Misiewicza przez media. 

Jak widać, to nie wystarczyło, a reżyser wydał kolejne oświadczenie.

POLITYKA Vegi – jak było na premierze? Zobacz w 4FUN.TV >> 

Patryk Vega o roli Królikowskiego: oświadczenie

Patryk Vega wydał oświadczenie na Facebooku, w którym przeprasza Bartłomieja Misiewicza. Reżyser zaznacza, że „postać grana przez aktora Antoniego Królikowskiego nie jest Bartłomiejem Misiewiczem, a fabuła filmu jest jedynie wizją artystyczną”.

Wyrażam ubolewanie, że w toku promocji Filmu nie zanegowałem rozszyfrowania tej postaci jako Bartłomieja Misiewicza. Jestem katolikiem, żałuję że zapędziłem się w agresji i przepraszam za użycie przykrych słów w stosunku do Pana Bartłomieja Misiewicza w wywiadzie telewizyjnym udzielonym Panu Redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu – czytamy dalej.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Ja tu jestem bezpieczeństwo!”??#politykapatrykvega #arek #mon #aconatonato #psycho #dobregodnia ??

Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#przyjaciele #ministrowie #polityka #patrykvega @januszchabior @patryk_vega_official #politykapatrykvega ??❤️

Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#aktor #reżyser #film #polityka #patrykvega #antekkrólikowski #politykapatrykvega @patryk_vega_official ????

Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.