News

Perseidy w sierpniu 2020: kiedy oglądać maksimum spadających gwiazd?

Perseidy w sierpniu 2020: kiedy oglądać maksimum spadających gwiazd?

Fot. Pixabay.com

Perseidy już w sierpniu 2020 roku! Kiedy oglądać maksimum spadających gwiazd? Zobaczcie kiedy warto obserwować niebo.

Instagram Reels 'odpowiedzią na TikToka'. Jak działa? >>

Perseidy – co to jest?

Perseidy to  meteory, które powstały w wyniku przelotu komety typu Halleya – 109P/Swift-Tuttle, która została odkryta w 1862 roku. Perseidy są jednymi z najaktywniejszych rojów meteorów, które możemy obserwować na Ziemi. W ciągu godziny może spaść nawet ponad 100 gwiazd. Charakterystyczną cechą Perseidów jest regularność ich występowania.

Perseidy – kiedy i gdzie oglądać?

Co roku Perseidy pojawiają się na niebie od 17 lipca i możemy je obserwować przez ponad miesiąc – aż do 24 sierpnia. Maksimum roju przypada między 12 a 13 sierpnia. Właśnie wtedy będziemy mogli zobaczyć najwięcej spadających gwiazd.

Gra Fortnite z polskimi raperami! Znamy szczegóły >>

Gdzie najlepiej oglądać noc spadających gwiazd? Jeśli chcecie zobaczyć naprawdę dużo Perseidów, wyjedźcie za miasto i spędźcie noc w miejscu, które jest oddalone od sztucznego światła.

Przypomnijmy, że latem możecie zobaczyć jeszcze rój innych spadających gwiazd. Do 19 sierpnia na niebie będą pojawiać się Południowe delta Akwarydy, a do 25 sierpnia – Północne delta Akwarydy.

Kto z Was obserwuje takie zjawiska? 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.