News

Instagram Reels 'odpowiedzią na TikToka'. Jak działa?

Instagram Reels 'odpowiedzią na TikToka'. Jak działa?

fot. pixabay.com/

Już wkrótce wszyscy użytkownicy będą mieli dostęp do Instagram Reels, który został okrzyknięty „odpowiedzią na TikToka”. W jaki sposób działa ta funkcja?

Testy Instagram Reels rozpoczęły się jesienią 2019 roku. Funkcja ma być nową formą tworzenia filmików w aplikacji, która będzie konkurować z TikTokiem.

Primark w Polsce: jest data otwarcia pierwszego sklepu! >>

Instagram Reels: nowy TikTok? Jak działa?

Instagram Reels jest rozwiązaniem umożliwiającym tworzenie filmików, których czas nie przekroczy 15 sekund. Będzie można z niej skorzystać używając aparatu dostępnego w aplikacji.

Nagrany materiał będziemy mogli edytować i dodać do niego specjalne efekty. Użytkownicy mają do dyspozycji takie opcje jak spowolnienie i przyspieszenie filmu. Ponadto do wideo będzie można dodać muzykę oraz efekty AR.

Gotowy materiał po udostępnieniu będzie się wyświetlał w dedykowanej sekcji zakładki „Eksploruj”. Użytkownicy będą mogli opublikować go też w głównej części aplikacji.

TikTok będzie zakazany? „Rozważamy takie kroki” >>

Wiadomo, że instagramowa funkcja Reels będzie dostępna zarówno dla telefonów w systemie Android, jak i iOS w 50 państwach świata. W polskiej wersji językowej będzie nosiła nazwę... „Rolki”. ;-) 

Dodanie nowej możliwości w aplikacji Instagram może zdziwić. Niektórzy uważają, że jest to sprawna odpowiedź na problemy TikToka, któremu grozi zablokowanie na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.