News

Piękna i Bestia: ciekawostki o filmie. Wiedzieliście o tym?

Piękna i Bestia: ciekawostki o filmie. Wiedzieliście o tym?

fot. youtube.com/Touchstone Pictures

Jakiś czas temu na ekranach kin zadebiutowała filmowa adaptacja jednej z najpopularniejszych bajek Disneya. Ciekawe czy znaliście te ciekawostki o filmie Piękna i Bestia? Sprawdźcie poniżej!

Produkcja na podstawie disney'owskiej bajki Piękna i Bestia miała swoją premierę w 2017 roku. W role główne wcielili się Emma Watson jako Bella oraz Dan Stevens jako Bestia. W filmie wystąpili także Luke Evans, Josh Gad, Ewan McGregor, Ian McKellan oraz Emma Thompson.

Shiloh – dziecko Angeliny Jolie i Brada Pitta – zmienia płeć i imię >>

Piękna i Bestia - ciekawostki o filmie

Nauka tańca na szczudłach

Dan Stevens, grający rolę Bestii, musiał nauczyć się chodzić na szczudłach. Ten zabieg pomógł mu osiągnąć wzrost potrzebny dla jego kultowego bohatera. Jednak okazuje się, że musiał podołać nie tylko chodzeniu, ale także... tańczeniu! Wszystko dla sceny balowej, w której Bestia tańczy z Bellą walca.

Ewan McGregor nie znał jednej z najpopularniejszych piosenek

Okazuje się, że Ewan McGregor przed podjęciem się roli Płomyka nie znał jednej z najpopularniejszych piosenek z bajki. Chodzi oczywiście o Gościem Bądź. Sam reżyser, Bill Condon, przyznał, że aktor jest chyba jedyną osobą na świecie, która nie słyszała tej piosenki.

Inspiracja Dana Stevensa

Dan Stevens długo i dokładnie przygotowywał się do roli Bestii. Sam aktor wyjawił, że jedną z inspiracji był film... Ralph Demolka!

Istnieje psychologiczne uzasadnienie tego, co sprawia, że ​​bestia jest bestią, więc obejrzałem wszystko, od "Ralpha Demolki" po "Obywatela Kane'a", żeby znaleźć inspirację – powiedział Stevens

Zmodyfikowane stroje debiutantek

Czy wiedzieliście, że prawdziwe suknie, które kobiety nosiły w XVIII wieku były tak uszyte, że nie można było unieść rąk nad głowę? Tak twierdzi Jacqueline Durran, która projektowała kostiumy do filmu. Kobieta zmodyfikowała projekty sukienek, które były przeznaczone do sceny z debiutantkami. W ten sposób Durran zapewniła większy ruch ramion w choreografii sceny.

Imiona roku wybrane – te najdziwniejsze i najpopularniejsze [LISTA] >>

Sukienka Belli z kieszeniami

Sukienki debiutantek nie były jedyną modyfikacją strojów w filmie. Okazuje się, że to Durran postanowiła zmodyfikować niebieską sukienkę Belli. Kobieta wpadła na pomysł dorobienia kieszeni do ubrania. Dzięki temu Bella mogła umieścić swoje książki w stroju. Świetny akcent dla postaci tak zapalonego czytelnika jak główna bohaterka, prawda?

Kryształki Swarovskiego na płaszczu Bestii

Podobno w XVIII-wiecznej Francji bogaci arystokraci nosili płaszcze pokryte klejnotami. Dlatego jeśli przyjrzycie się uważnie, to zobaczycie, że w scenie prologu Dan Steven nosi wyjątkowy płaszcz. Nakrycie zawiera hafty i kryształy Swarovskiego w kształcie dzika, smoka i lwa, które pochodzą z rodzinnego herby księcia. Bardzo wyszukane!

Film Piękna i Bestia ocenzurowany

Niestety, ale film wywołał kontrowersje w kilku krajach na świecie. Chodzi o wątek homoseksualny, który został ocenzurowany. Tak właśnie stało się w Rosji i Malezji. W samej Ameryce ponad 100 tysięcy osób zdeklarowało bojkot produkcji.

Problematyczna jazda konna

Josh Gad, który wcielał się w rolę Le Fou przyznał, że jazda konna sprawiała mu problem. Dlaczego? Aktor powiedział, że  Luke Evans i reszta obsady nie mieli absolutnie żadnego problemu z tymi sekwencjami, jednak jego koń, który nazywał się Buddy (z języka angielskiego kumpel) był absolutnym przeciwieństwem określenia „kumpel”.

Kto pisze piosenki Julii Wieniawie? >>

Jesteście fanami filmu Piękna i Bestia? :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"I have loved Beauty and the Beast since I was about four years old. I just fell in love with Belle. She was this feisty young woman who spoke her mind, so to get to play Belle is just amazing." - @emmawatson • • • • #Repost @emmawatson with @repostapp ・・・ @beautyandthebeast opens today! I hope you have as much fun watching it as I did making it. Love, Emma 🌹 • • • • #beautyandthebeast #batb #disney #emmawatson #danstevens #lukeevans #joshgad #ewanmcgregor #emmathompson #ianmckellen #gugumbatharaw #audramcdonald #stanleytucci #kevinkline #billcondon #alanmenken #beautyandthebeast2017 #taleasoldastime #beourguest #beautyisfoundwithin

Post udostępniony przez Beauty & the Beast Movie News (@beautyandthebeastmovienews)

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“In [the original] movie it was in the snow scene of ‘Something There’ that we made a specific choice that it hits Belle: She’s really falling in love with [the Beast]. I want to see Emma’s moment when she realizes she’s fallen in love. That will be so exciting.” -Paige O'Hara • • • • BATB THROWBACK: May 2016- Paige O'Hara, the original voice of Belle, revealed she was most excited to see "Something There" in the live-action film. O'Hara has been vocal about her support of @emmawatson as Belle, saying she is "absolutely perfect for the role." 🌹#beautyandthebeast #batb #disney #emmawatson #danstevens #lukeevans #joshgad #ewanmcgregor #emmathompson #ianmckellen #gugumbatharaw #audramcdonald #stanleytucci #kevinkline #billcondon #alanmenken #beautyandthebeast2017 #taleasoldastime #beourguest #beautyisfoundwithin

Post udostępniony przez Beauty & the Beast Movie News (@beautyandthebeastmovienews)

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj