News

Piotr Żyła: The Sound Of Silence w Zakopanem to wielki gest

Piotr Żyła: The Sound Of Silence w Zakopanem to wielki gest

instagram.com/piotr_zyla_official

W najbliższy weekend odbędą się w Zakopanem dwa ważne konkursy w skokach narciarskich. W sobotę odbędzie się konkurs indywidualny, a w niedzielę drużynowy.

W związku z żałobą narodową, która trwa od piątku 18 stycznia od 17:00 do soboty 19 stycznia do 19:00 konkurs sobotni odbędzie się bez muzyki, a jedyną oprawą będą wyczytywane przez spikera nazwiska kolejnych skoczków. Przypomnijmy, że żałoba narodowa została ogłoszona w związku z pogrzebem prezydenta Gdańska, który zmarł po ataku nożownika podczas finału WOŚP w tym mieście. Paweł Adamowicz rządził w stolicy Pomorza przez 20 lat – w chwili śmierci miał 53 lata.

Pogrzeb Pawła Adamowicza: The Sound Of Silence zabrzmi na Wieży Mariackiej >>

Niedzielne zawody zostaną rozegrane już z oprawą muzyczną, ale rozpoczną się od piosenki, którą mieszkańcy Gdańska żegnali swojego prezydenta w dniu jego śmierci. Przejmujące wideo zrobiło piorunujące wrażenie na internautach, a utwór The Sound Of Silence w wykonaniu zespołu Disturbed stał się niejako hymnem tragicznych wydarzeń ostatnich dni.

Gdańszczanie żegnają Adamowicza. Przejmujące wideo >>

Wyboru tej piosenki jako otwierającej konkurs dokonał nasz skoczek, Piotr Żyła. Podobno sportowiec poprosił o ten konkretny utwór zanim jeszcze zagrano go w Gdańsku. The Sound Of Silence zabrzmi więc przed konkursem na Wielkiej Krokwi.

Jak Wam się podoba ten gest?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jeszcze raz pozdrowienia z Nizhniy Tagila?? #pieter #łogień????

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj