Reklama
placeholder
News

Gdańsk żegna swojego prezydenta piosenką Sound of Silence. Wzruszające video

Gdańsk żegna swojego prezydenta piosenką Sound of Silence. Wzruszające video

screen Instagram/gdansk_official

Reklama
Reklama
placeholder

Tysiące gdańszczan spotkało się 14 stycznia 2019 wieczorem przy pomniku Neptuna na Długim Targu, by oddać hołd zmarłemu tragicznie prezydentowi miasta, Pawłowi Adamowiczowi. Wśród zgromadzonych nie zabrakło także wiceprezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz byłego prezydenta Lecha Wałęsy i Donalda Tuska – przewodniczącego Rady Europejskiej. 

Paweł Adamowicz we wspomnieniach gwiazd >> 

Sound Of Silence w Gdańsku

Na marszu milczenia i wiecu przeciwko przemocy w Gdańsku zebrał się tłum ludzi. To był moment na refleksję i osobiste pożegnanie ze zmarłym tragicznie prezydentem miasta. Tuż przed zakończeniem zgromadzenia z głośników popłynął cover utworu Sound Of Silence z repertuaru Simona & Garfunkela. Utwór mogliśmy usłyszeć a capella w wykonaniu pochodzącego z Chicago, metalowego zespołu Disturbed.

Dźwięk ciszy, bo tak brzmi polski tytuł utworu, już stała się swego rodzaju hymnem, upamiętniającym tragiczne wydarzenia, które miały miejsce podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie wtedy 27-letni Stefan W. ranił nożem Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu.

WOŚP 2019 z tragedią w tle. Ile Orkiestra zebrała w tym roku? >> 

Piosenka dla prezydenta Gdańska

Wielu mieszkańców Gdańska twierdzi, że moment, gdy piosenka Sound Of Silence zabrzmiała, był najbardziej wzruszającym podczas wiecu.

Wzruszające The Soud Of Silence

Sound of silence a capella na milczącym Długim Targu. Niesamowicie to brzmi w takim momencie. Ciarki na całym ciele – pisali.

Marsze Milczenia są organizowane w wielu miastach Polski. To nie tylko wyraz rozpaczy po tym, co wydarzyło się w Gdańsku, lecz także protest przeciw szerzącej się nienawiści. 

Zobaczcie Sound Of Silence i wymowny dźwięk ciszy wśród zgromadzonych 14.01.2019 gdańszczan:

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama