News

Białe święta 2019? Prognoza pogody na grudzień

Białe święta 2019? Prognoza pogody na grudzień

Fot. Pixabay.com

Czy w 2019 roku czekają nas białe święta? Mamy dla Was pogodę na grudzień. W tym miesiącu spadnie śnieg?

27 grudnia wolny od pracy. Jest zarządzenie, ale szczegóły rozczarowują >> 

Grudzień 2019: pogoda

Synoptycy przewidują, że na przełomie listopada i grudnia do Polski dotrze bardzo chłodne arktyczno-morskie powietrze. W sobotę 30 listopada w naszym kraju ochłodzi się do nawet 3 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, również ze śniegiem. Dodatkowo w Polsce ma wiać bardzo silny wiatr dlatego odczuwalna temperatura powietrza będzie niższa, niż wskazują to termometry.

Od 1 grudnia w Polsce ma być jeszcze chłodniej. Mówi się, że słupki rtęci będą wskazywać zero stopni lub niewiele ponad zera. Przygotujcie się na to, że noce i poranki mogą być naprawdę mroźne!

Czy w grudniu 2019 spadnie śnieg? Źródła podają, że w tym miesiącu nie będziemy mogli cieszyć się białym puchem. Jeśli już śnieg się pojawi to raczej w północnej części Polski lub w górach. Mówi się, że już w czwartek 5 grudnia będzie już znacznie cieplej. Na Kujawach i Pomorzu temperatura powietrza może wynieść nawet 8 stopni Celsjusza.

Królowa Elżbieta II abdykuje? Podano datę >> 

Czy w Boże Narodzenie będzie śnieg?

Kolejne ochłodzenie ma przyjść do nas 10 grudnia, dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. Czy w 2019 roku będzie śnieg na święta? Niestety przepowiednie synoptyków nie są optymistyczne, ale jak wiadomo prognozy pogody jeszcze mogą się zmienić. Poprzednie lata wskazują jednak na to, że nie ma co liczyć na piękne, białe święta.

Czekacie na zimowe szaleństwo? 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj