Reklama
placeholder
News

Polski aktor skończył 100 lat i… wyjawił, że jest gejem

Polski aktor skończył 100 lat i… wyjawił, że jest gejem

Fot. YouTube.com/GOSSIP TV

Reklama
Reklama
placeholder

Polski aktor skończył sto lat i przy okazji urodzin wyjawił, że jest gejem. Kim jest Witold Sadowy? 

Jak zmarł Chada, bohater filmu Proceder? >>

Witold Sadowy ma 100 lat. Wyznał, że jest gejem

Witold Sadowy jest najstarszym polskim aktorem. 7 stycznia skończył 100 lat. Z okazji setnych urodzin i wydania przez niego książki Przekraczam Setkę. Zapis Wspomnień 2018-2019, niedawno na TVP Kultura wyemitowano reportaż Sto Lat Witolda Sadowego. W materiale aktor opowiadał zarówno o swoim życiu zawodowym, jak i prywatnym. W trakcie rozmowy Witold Sadowy dokonał coming outu i wyznał, że jest homoseksualistą.

Dla mnie najważniejsza jest prawda przeżycia. Jestem dumny z tego, że byłem uczciwym człowiekiem. Niczego nie żałuję. Nie ożeniłem się. Urodziłem się inny. Jestem gejempowiedział w reportażu. 

Piraci z Karaibów - aktorzy, którzy byli blisko roli Jacka Sparrowa >> 

Witold Sadowy – kim jest? Filmy, spektakle

Witold Sadowy debiutował na scenie Teatru Popularnego (dzisiaj Teatr Powszechny) w 1945 roku. wystąpił wtedy w roli Florisa w Burmistrzu Stylmondu Maurice'a Maeterlincka. Grał m.in. w Teatrze Polskim, Ateneum, Teatrze Rozmaitości i Teatrze Nowym. Po raz ostatni zagrał na scenie w 1989 roku w sztuce Gałązka Rozmarynu Zygmunta Nowakowskiego.

Witold Sadowy zagrał w takich filmach jak Zakazane Piosenki, Zezowate Szczęście czy Zamach Stanu. W latach 80. zaczął działać jako felietonista teatralny. Publikował m.in. na łamach Życia Warszawy i Gazety Wyborczej.

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama