Reklama
placeholder
News

Jak zmarł Chada, bohater filmu Proceder?

Jak zmarł Chada, bohater filmu Proceder?

Fot. Instagram.com/tomaszchada

Reklama
Reklama
placeholder

18 marca obchodziliśmy czwartą rocznicę śmierci Chady. Kim był raper i jaka była przyczyna jego przedwczesnej śmierci?

Chada – kim był, data śmierci, kariera, płyty

Tomasz Chada urodził się 24 sierpnia 1978 roku w Warszawie. Swój pierwszy singiel W-WA Miasto Stołeczne nagrał w wieku 17 lat. Rok później wystąpił gościnnie na płycie Skandal grupy Molesta Ewenement.

W latach 1998–2000 Chada współpracował z DJ 600V. W 2003 roku wypuścił krążek O Nas, Dla Was, który nagrał wspólnie z Adamem Piechockim, czyli Pihem. 6 lat później Tomasz Chada wydał debiutancką płytę – Proceder. Album promowały kawałki Na Tych Osiedlach, Nie Byłoby Tematu, Czas Rozliczeń oraz Chada Puszcza w Miasto Solo. W marcu 2011 roku ukazała się reedycja krążka – Proceder Plus.

27 maja 2011 roku Chada wypuścił kolejny album – WGW. Jesienią raper ogłosił, że pracuje nad trzecią płytą, która nosi tytuł Jeden z Was. Na tytułowym singlu oprócz Chady wystąpili Sokół i piosenkarz Kay.

Antek Królikowski zapowiedział walkę sobowtórów Putina i Zełenskiego. Burza w sieci >>

Chada – więzienie

W 2009 roku, tuż przed premierą płyty Proceder, sąd odwiesił wyrok 22 miesięcy pozbawienia wolności, który ciążył na Tomaszu Chadzie. Raper trafił do zakładu karnego w Bydgoszczy. Z powodu aresztowania Chady nie odbyły się planowane zdjęcia do dwóch teledysków. Raper został zwolniony z zakładu karnego latem 2010 roku.

Od czerwca 2012 roku Tomasz Chada, za napaść i pobicie, odbywał wyrok trzech lat pozbawienia wolności w Grodkowie. Raper został skazany na kolejne 2 lata za kradzież oraz posłużenie się dokumentem innej osoby.

W grudniu 2013 roku Tomasz Chada nie wrócił z przepustki do zakładu karnego. W lipcu 2014 roku sąd wydał  za nim list gończy. Chada został zatrzymany w lutym 2015 roku. Postawiono mu zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i zniszczenia mienia. 9 sierpnia 2017 roku Chada skończył odbywanie kary.

Tomasz Chada – przyczyna śmierci

Tomasz Chada zmarł w 2018 roku. 14 marca raper wyskoczył z okna 3. piętra. Raper z urazem kręgosłupa został przewieziony na oddział ortopedyczny szpitala w Mysłowicach. 18 marca Chada, z powodu agresywnego zachowania, został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Rybniku, gdzie zmarł na izbie przyjęć, mimo reanimacji. Nie wiadomo dlaczego Chada wcześniej skoczył z 3. piętra. Być może po upadku raper miał obrażenia wewnętrzne, które mogły przyczynić się do jego śmierci. Sprawa do dzisiaj nie została wyjaśniona. 

Tomasz Chada został pochowany 27 marca 2018 roku w Józefowie pod Warszawą. Miał 40 lat.

Tomasz Chada - film Proceder

W 2019 roku powstał film biograficzny Proceder, którego bohaterem jest Tomasz Chada. Reżyserem produkcji jest Michał Węgrzyn. 

Proceder - recenzja filmu >> 

Proceder to „poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania”.

Proceder: piosenki z filmu o Chadzie >> 

W filmie Proceder w roli Tomasza Chady występuje Piotr Witkowski (Diablo. Wyścig o Wszystko, Ślad, 1983, Kamerdyner). Oprócz Witkowskiego w produkcji o polskim raperze występują m.in. Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, Jan Frycz i Anna Matysiak.

Widzieliście film o zmarłym raperze? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama